Gökçe ADAR ÇUBUKÇUOĞLU - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir televizyon programında “Kılıçdaroğlu‘nun Kandil’dekilerle ‘haydi haydi’ türü video çekimleri var. Ama montaj ama şu ama bu. Video çekimleri yaptılar…” yanıtını vermesi siyasette montaj polemiğini yeniden alevlendirdi.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Milletvekili Mahir Polat ve Yüksel Taşkın öncülüğündeki CHP'li grup AK Parti İzmir İl Binası'na siyah çelenk bırakmak istedi. Çevik Kuvvet tarafıntan engellenen CHP'li grup AK Parti İl Binasın'nın sokağının girişine çelengi bıraktı. Çelenk çevik kuvvet polisleri tarafından kaldırılırken, CHP'li grup ve basın mensuplarının AK Parti İl Başkanlığı'na giriş ve çıkışları engellendi. 

İstifalar sonrası İmamoğlu ile görüştü İstifalar sonrası İmamoğlu ile görüştü

BİZ BU KÖTÜLÜĞÜ AFFETMEYECEĞİZ
Emniyet güçlerinin AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nın bahçesine girişe izin vermemesi sonrası basın mensuplarına açıklama yapan CHP’li Şenol Aslanoğlu: “AKP’ye açık çağrımızdır. Seçim yarışında adil olmayacağınızı tüm televizyon kanallarınızı arkanıza alacağınızı biliyorduk. Miting alanlarımızla ilgili sorun çıkaracağınızı yasaklarla halka ulaşmamıza engel olacağınızı biliyorduk. Fakat siz bu organize kötülüğü şeytanı bile utandıracak kadar ileri bir seviyeye çıkardınız. Allah korkusunu vicdanı ahlakı iyi olan her şeyi bir kenara bıraktınız. İçinizdeki kötülüğü sadece bizim değil Türk milletinin üstüne boca ettiniz. Montaj kasetlerle olmayanı varmış gibi yaptınız. Sahtekarlık yaptınız. Sahteliği her yerinden akan görüntüleri miting alanlarından göstermekle kalmadınız miting canlı yayınlanıyor görüntüsü altında tüm yandaş kanallarınızdan milyonlara izlettirdiniz. Güç para ve iktidar için tüm değerlerinizi bir kenara bırakalı hakikatin de ötesine geçeli çok oldu. O dipsiz kuyunun karanlık rutubetli köşelerinden çamur siyaseti kendinize yol bellediniz.

Buradan açık çağrımızdır. Kötülüğü kendine yol yapanlarla, kötülükte şeytanı bile çırak çıkaranlarla asla helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız. Kötülüklerinizin hesabını önce bu dünyada sonra öteki dünyada vereceksiniz. Türkiye’yi sizin rutubetli karanlıklarınıza bırakmayacağız. Bu ülkenin evlatları 28 Mayıs'ta yarattığınız cehennemin kapılarını sonuna kadar kapatacak ve iyilikle mühürleyecek.

Çünkü bu vatan toprağına göz dikenlere kendisine cehennemi layık görenlere karşı iyilikte birleşecek umudun kuru sofrasında katık edecek unutmayın biz bu kötülüğü affetmeyeceğiz, tarih affetmeyecek” diye konuştu.