Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, 38. Olağan Kurultay sonrası ilk Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda yerel seçim hazırlıkları, gölge kabine oluşturulması, tüzük kurultayı ve 100. yıl affı gibi konular ele alındı.

Yerel Seçim Çalışmaları Hızlanıyor

Özgür Özel, toplantıda yerel seçim çalışmalarına hız verilmesi talimatını verdi. Aday belirleme yöntemleriyle ilgili il il çalışmalar yapılacak ve örgüt denetiminde bir ön seçim düşünülüyor. Mevcut belediye başkanlarının memnuniyetiyle ilgili anket çalışmaları yapılacak. Ayrıca, yerel seçimlerde diğer siyasi partilerle ittifak yapılıp yapılmayacağı da il özelinde ortak bir paydada buluşulacak şeklinde değerlendirildi.

CHP adaylığı için son fırsat! Başvuru uzatıldı! CHP adaylığı için son fırsat! Başvuru uzatıldı!

Gölge Kabine Göreve Başlıyor

Özgür Özel, toplantıda Gölge Kabine’ye talimat verdi. Gölge Kabine, ilgili bakanlıkları izleyecek, görev alanlarıyla ilgili siyaset üretecek ve denetim yapacak. Gölge Kabine’nin üyeleri ve görev dağılımı önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Tüzük Kurultayı ve 100. Yıl Affı

Toplantıda gündeme gelen bir diğer konu tüzük kurultayı oldu. Takvim sıkışıklığı nedeniyle il başkanlarıyla görüşülerek karar verilecek. Tüzük kurultayında parti içi demokrasi, kadın kotası, gençlik kotası ve delegasyon sistemi gibi konular masaya yatırılacak. MYK toplantısında gündeme gelen bir diğer konu ise 100. yıl affı oldu. Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi, bu konuda bir çalışma yapacak.

Özel’in İl Başkanlarıyla Görüşmeleri

Özgür Özel, çarşamba günü genel merkezde il başkanlarıyla bir toplantı yapacak. Bu toplantıda yerel seçime ilişkin çalışmalar ele alınacak. Salı günü ise, il başkanlarıyla TBMM’de basına kapalı bir grup toplantısı gerçekleştirilecek. Bu toplantı tanışma amaçlı olacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ