CHP Meclis Grup Başkanı Özgür Özel, yarın CHP Genel Merkezi'nde önemli bir açıklama yapacak. Özel, önce "CHP Tutum Belgesi"ni açıklayacak ardından da genel başkanlık adaylığını resmen duyuracak.

Değişim İhtiyacı ve Cesaret

Özel'in açıklamasında, CHP'nin içinde bulunduğu durumu özetlemesi ve seçim öncesi yapılan yanlış uygulamaları, seçim sonrası atılmayan adımları ve hatalı politikaları ele alması bekleniyor. Özel, partinin daha cesur bir şekilde hareket etmesi gerektiğini vurgulayacak.

Adaylık Kararı Değişti

Daha önce CHP Tutum Belgesi açıklaması sırasında genel başkanlığa aday olmayacağını açıklayan Özel, bu kararını değiştirdi. Partili bir kaynak, tutum belgesi açıklamasının il kongrelerinin bitmesini beklediğini belirterek, "Açıklama daha önce olsaydı adaylık duyurulmayacaktı ancak adaylık için hem 9 Eylül CHP kuruluşu hem de ilçe kongrelerinin bitmesi beklendi. Bu aşamadan sonra tutum belgesini açıklar açıklamaz adaylığını da duyurmasını bekliyoruz" dedi.

İlk Durak İzmir

Özel'in adaylık açıklamasının ardından İzmir'e hareket edeceği ve hafta sonu düzenlenecek İzmir İl Kongresi'ne katılacağı bildirildi. Özel, kongrelerin sonrasında tüm il kongrelerine katılmak istediğini ifade etti.

İstifa Konusu Gündemde

CHP Genel Merkez yönetimi, Özel'in aday olması durumunda Grup Başkanlığı'nı bırakmasını istiyor. Ancak Özel'in istifayı düşünmediği, fakat bazı çalışma arkadaşlarının bu konuda farklı bir görüşü dile getirdiği öğrenildi.

CHP İstanbul'a aday olan Canpolat'tan Berkin Elvan'ın ailesine ziyaret CHP İstanbul'a aday olan Canpolat'tan Berkin Elvan'ın ailesine ziyaret

Adaylık açıklamasının tarihi, Özel'in kişisel sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılacak. Özel'e milletvekillerinden de destek geldi. Eski Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, "Birlikte kazanacağız" mesajı verirken, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut da "Gelecek güzel günlere" mesajı ile Özel'in yanında olduğunu ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ