Bakan Özhaseki: Kimler kötülük etmedi ki, hepsine hakkımız helal olsun Bakan Özhaseki: Kimler kötülük etmedi ki, hepsine hakkımız helal olsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve eski Parti Meclisi Üyesi Örsan Öymen’in genel başkanlık için yarışacakları büyük kurultayın tarihi netleşti. Büyük kurultayın 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacağı öğrenildi ve kesin kararın 26 Eylül’de toplanacak parti meclisi tarafından alınması bekleniyor.

İstanbul İl Kongresi 8 Ekim’de gerçekleştirilecek

CHP’nin 38’inci olağan kurultayı için önemli bir eşik olan İstanbul İl Kongresi ise 8 Ekim’de yapılacak. Kongrenin ardından CHP’nin yeni döneme hazırlık süreci hız kazanacak.

CHP, milletvekili kampını Sakarya’da düzenleyecek

İl kongrelerinin tamamlanmasının ardından CHP, milletvekili kampına girecek. Edinilen bilgilere göre, yeni yasama yılı milletvekili kampı 22, 23, 24 Ekim tarihlerinde Sakarya’da yapılacak. Bu kamp, vekillerin kurultay öncesi çalışmalarını yoğunlaştıracağı bir platform olacak.

Tüzük kurultayı ve büyük kurultay farklı zamanlarda düzenlenecek

Tüzük kurultayı ve büyük kurultayın aynı zamanda yapılmayacağı açıklandı. MYK toplantısında, büyük kurultaydan yaklaşık 15 gün sonra tüzük kurultayının yapılması kararı alındı. Bu kararın arkasındaki neden ise tüzük kurultayının popülizme kurban olmaması ve daha derinlemesine tartışmaların mümkün kılınması olarak gösteriliyor. Tüzük kurultayında, üç dönem kuralı, ön seçim, güçlü genel sekreterlik gibi 10-15 başlık değerlendirilecek.

Kılıçdaroğlu, İzmir İl Kongresi olaylarını inceleme talimatı verdi

İzmir İl Kongresi’nde yaşanan olaylar sonrasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun olayları incelemesi talimatı verdiği öğrenildi. MYK toplantısında konu gündeme geldi ve Kılıçdaroğlu’nun “görevlendirme yapacağım” dediği bilgisi paylaşıldı. Kılıçdaroğlu’nun inceleme sürecinin genel merkezden başlayacağı ve olayla ilgili detaylı incelemelerde bulunulacağı belirtildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ