Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimi, 15 Nisan'da gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yerel seçim sonuçlarının detaylı analizini yaparken, 19 Nisan'da ise Parti Meclisi'ni (PM) toplayacak.

31 Mart'ta elde edilen seçim başarısının ardından toplanacak olan ilk PM'de, yeni dönemin yol haritası belirlenecek. CHP kaynaklarından edinilen bilgilere göre, ekonomi alanında çalışan parti yetkililerine büyük sorumluluklar verilecek.

Bakan Göktaş: Mayısta 878 milyon lira SED ödemesi yaptık Bakan Göktaş: Mayısta 878 milyon lira SED ödemesi yaptık

Saha Politikaları Ekonomi Raporları Doğrultusunda Şekillenecek

CHP'nin saha politikaları büyük ölçüde, ekonomi alanında hazırlanan raporlar doğrultusunda şekillendirilecek.

Yerel seçimlerin ardından 16 Nisan'da TBMM Grup Toplantısı'nda partililere seslenen CHP Lideri Özgür Özel, 20 ve 21 Nisan'da il başkanları ile belediye başkanlarıyla bir araya gelecek. TBMM Toplantısı'nda yaptığı konuşmada partililere, "Kalkın ve Türkiye'yi kucaklayın" şeklinde seslenen Özel, belediye başkanlarına da "31 Mart'tan birinci parti olarak çıktık. Birinci parti olma sorumluluğuyla hareket edecek, herkesin sorununa derman olmaya çalışacağız. Kibirli davranmayacağız" mesajını verecek.

Grup Başkanvekilliği İçin Seçim Heyecanı

Bugün ise CHP'de hareketli geçecek. 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Burcu Köksal'dan boşalan grup başkanvekilliği için seçim yapılacak. CHP Meclis Grubu, kapalı bir toplantı ile yeni grup başkanvekilini seçecek. Parti kaynaklarına göre yarış, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ve Ankara Milletvekili Murat Emir arasında geçecek. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da Köksal'dan boşalan koltuğu doldurması beklenen isimler arasında olacak.

Seçim Sonrası İlk Parti Meclisi Toplantısı

CHP, seçimler sonrasında ilk PM toplantısını ise yarın düzenleyecek. Saat 14.00’te başlaması planlanan PM toplantısında ise yeni dönem politikaları masaya yatırılacak. CHP kaynaklarından edinilen bilgiye göre, CHP Ekonomi Çalışma Grubu’nun çalışmaları doğrultusunda hazırlanan raporlar doğrultusunda hareket edilecek. Seçim başarısında büyük rol oynadıkları düşünülen emekliler ve gençlerin sorunları gündemde tutulacak.

Editör: Kazim Bozkurt