Erbakan: En yüksek oyu almak için mücadele içindeyiz Erbakan: En yüksek oyu almak için mücadele içindeyiz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde işbirliği imkanlarını görüşmek üzere 8 Ocak haftasında Ankara’da bir araya geldi.

İnce, CHP ile bazı kentlerde işbirliği yapmaya sıcak baktığını belirtti.

Memleket Partisi’nde ise, “CHP ile tam destek” seçeneğinin de değerlendirildiği öğrenildi. Parti kaynakları, CHP’nin İstanbul ve Ankara adaylarının Memleket Partisi tarafından destekleneceğini, ancak bazı ilçelerde kendi adaylarını çıkaracaklarını ifade etti.

Memleket Partisi Parti Meclisi’ni toplayacak

Memleket Partisi, yerel seçimlerde izleyeceği stratejiyi belirlemek için 24 Ocak’ta Parti Meclisi’ni (PM) toplayacak. Toplantının tek gündemi 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri olacak. Parti, il ve ilçe örgütlerinden gelen raporları değerlendirerek, hangi kentlerde işbirliği yapacağına, hangi kentlerde kendi adayını çıkaracağına karar verecek.

Muharrem İnce cuma günü konuşacak

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, uzun süredir suskunluğunu bozacağını duyurdu. İnce, “Aylardır konuşmuyorum, sabrettiniz. Cuma gününe kadar daha sabretmenizi rica ediyorum. Her şey Memleket için” dedi. İnce’nin cuma günü yapacağı açıklamada, CHP ile işbirliği konusunda net bir mesaj vermesi bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ