CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasındaki görüşme, İYİ Parti Genel Merkezi'nde başladı. Görüşmede, yerel seçim ittifakı üzerine görüşmelerin yapılması bekleniyor.

Arka Plan

Özgür Özel, uzun süredir beklenen ziyaretini bugün İYİ Parti Genel Merkezi'ne gerçekleştirecek. Medyadan Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, görüşmenin sadece bir ittifak görüşmesi olmadığını belirtti. Bulut, "Bu görüşmeyi bir ittifak, bir işbirliği görüşmesi olarak görmek doğru olmaz. Bu görüşmenin nereye evrileceği genel başkanların toplantı sonrası yapacağı açıklamaya bağlı" şeklinde konuştu.

Bulut'un Açıklamaları

Burhanettin Bulut, Özgür Özel'in "İttifak kelimesi yoruldu" sözleri üzerinden toplu bir ittifak olasılığını değerlendirdi. Bulut, "Partilerin bir işbirliği zorunluluğu yok. Zaten resmi olarak ittifak yapamıyorsunuz. O ittifak cumhurbaşkanı ve genel seçimlerde mümkün. Ama Türkiye’nin de böyle bir şeye ihtiyacı var. Yarın nereye evrilir bilmiyorum; ama bir işbirliği, güç birliği konusunda genel başkanımız sürekli niyetini ifade ediyor. Hiçbir partiyi zorlayarak bir şey yapma şansınız yok. Ama toplumun da beklentileri var. Halka rağmen siyaset yapma şansınız yok" şeklinde değerlendirmede bulundu.

İmamoğlu: Biz denetlenmekten asla kaçmayız, kaçınmayız İmamoğlu: Biz denetlenmekten asla kaçmayız, kaçınmayız

Anketler ve Gelecek Planlaması

Bulut, partinin hafta başında yaptığı anket çalışmalarına da değindi. Anketlerin hangi yöntemle belediye başkanını seçeceklerini belirleyeceğini vurgulayan Bulut, bu sürecin dinamik bir şekilde işleyeceğini ifade etti. "Anketlerle nerede işbirliğine ihtiyaç olduğu ortaya çıkmış olacak" diyen Bulut, bu anketlerin ittifak için değil, genel bir değerlendirme amacı taşıdığını belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ