Turgutlu Belediye Başkanı ve CHP’li Başkan Adayı Çetin Akın, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ve gezilerini sürdürüyor. İlk olarak Pazartesi Pazarı’nda esnaf ziyareti gerçekleştiren CHP’li aday ve mevcut başkan Çetin Akın, yapılan ve yapılacak olan çalışmaları Turgutlulular ile paylaştı.

Pazartesi Pazarı’nda esnafın tam destek verdiği Başkan Çetin Akın’a vatandaşlardan da 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde destek geldi.

Başkan Çetin Akın, “Pazartesi Pazarı'mızı ziyaret ederek esnafımız ve hemşehrilerimizle buluştuk. Yoğun sevgi, destek ve ilgileri için tüm hemşehrilerime teşekkür ederim. Bu desteklerin ve inançların karşılığını önümüzdeki süreçte de hizmetlerimizle vereceğimizden hiçbir hemşehrimin şüphesi olmasın. Bu güzel kente yapacaklarımızın dahası var” dedi.

CHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı ve mevcut belediye başkanı Çetin Akın'ın seçim çalışmaları kapsamında sürdürdüğü ziyaret programı Atatürk Mahallesindeki buluşmayla devam etti. Başkan Çetin Akın, Atatürk Mahallesine gerçekleştirilen ziyarette coşkuyla karşılandı.

Atatürk Mahallesine kreş sözü

Başkan Çetin Akın Atatürk Mahallesinde yaptığı ve yapacak olduğu projeleri şu sözlerle ifade etti:

“Atatürk Mahallemizdeki düğün salonundan bütün hemşehrilerimiz rahatsızdı. O düğün salonunu kapattık, oraya bir taziye evi yaptık. Atatürk ve Mustafa Kemal Mahallelerimizde su baskınları oluyordu. Onların çözümleri ile ilgili önemli roller aldık. Atatürk Mahallemizin ciddi altyapı sorunları da var. Bu altyapı sorunları olan sokaklarımızı tespit ettik. Manisa Büyükşehir Belediyesini aldığımızda yapacak olduğumuz ilk iş Atatürk Mahallemizin altyapısını tamamen güçlendirmek. Sonrasında da bozuk olan yollarını tamir etmek. Atatürk Mahallemize kreş yapacağız, sözümdür. Çetin Akın sözünü biliyorsunuz.”

'Bu projeyi Çetin Akın yapar, başarır diye bana yetki devrini yapmadılar'

Turgutlu Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın, Irlamaz Rekreasyon Alanı ikinci etap sorunuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Akın ayrıca Irlamaz ikinci etapta gerçekleştirecek olduğu projeyi de açıklayarak şu ifadeleri kullandı:

“Atatürk Mahallesinin Irlamaz Rekreasyon Alanı ikinci etap sorunu var. Büyükşehir Kanunu gereği 15 bin m2'nin üzerinde yeşil alanlar hem birinci etap hem ikinci etap Büyükşehir Belediyesine sorgusuz sualsiz devredildi. Ben, Manisa Büyükşehir Belediyesinden 36 tane cadde ve sokağı devraldım. Eski belediye binasının kullanım hakkını iptal ettirdim, Cumartesi Pazarı’nın, Koza Otoparkı'nın tapusunu aldım. Cuma Pazarı ile ilgili 2 defa Manisa Büyükşehir Belediyesine para ödeyerek yerin tapusunu aldım ve projeyi gerçekleştirdim. Ama alamadığım şeyler var. Bunlardan bir tanesi Irlamaz ikinci etap. Cengiz Ergün, Çetin Akın’a verdim; o yapmadıysa ne yapayım diyor. Külliyen yalan, külliyen yalan... Dört buçuk yıldır bana vermedi. Projemiz hazır orada. Bu proje Atatürk ve Mustafa Kemal Mahallelerimizi ilgilendiriyor. Orada 33 bin çocuğumuz eğitim görüyor. Bu 33 bin çocuğumuzun eğitim görmesi için bir trafik parkına ihtiyacımız var. Engelli parkımız yok, orada çok güzel bir engelli parkı projemiz hazır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin ciddi talebi olan kaykay parkı pisti projemiz hazır. Irlamaz ikinci etap için şöyle düşünüyoruz; hem bu projeleri orada gerçekleştirelim hem de çocuklarımıza yeni spor alanları kazandıralım. Vatandaşlarımız için yeni bir yaşam alanı oluşsun. Ama onlar bu projeyi Çetin Akın yapar, başarır diye bana yetki devrini yapmadılar.”

Manisa Mesir Macunu Festivali başlıyor! Mesir macunu ne zaman saçılacak? Manisa Mesir Macunu Festivali başlıyor! Mesir macunu ne zaman saçılacak?

'Onlar bana bir iğne vermediler ama ben onlara 4 bin tane ağacı verdim'

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e “Sizin alanınız değilse neden diktiniz ağaçları? Bana verdiysen neden diktin?” diye soran CHP’li Başkan Adayı ve mevcut başkan Çetin Akın, şunları söyledi:

Cengiz Ergün'ün doğru söylediği bir tek şey var. O cümle şu; ‘Çetin Akın ağaçları verdi, ben diktim. ‘Sizin alanınız değilse neden diktiniz ağaçları? Bana verdiysen neden diktin?’ Bana bugüne kadar bir su vermedin ki. Bana bir iğne vermedin ki. Göreve geldiğimiz gün orayı alacağım diye inat ettim, 4 bin tane ağacı fide ettim, büyüttüm, 4 yaşına geldi. Dedim ki madem burayı bana vermiyorsunuz, alın bu ağaçları sizlere hibe ediyorum, bir kuruş para da almıyorum. Onlar bana bir iğne vermediler ama ben onlara 4 bin tane ağacı verdim. Sonra sulamadılar. Bir tane tanker, bir tane görevli her gün orada o tankerle o ağaçları yeşertmek için uğraştı. Yine tel örgülerini yapmadılar. Siyasetçinin yalan söylememesi lazım. Siyasetçinin hemşehrilerilerine, ilçede yaşayan vatandaşlarına yanlış bilgiler vermemesi, hemşehrilerinin arasında ayrım yapmaması lazım.”

Kaynak: BÜLTEN