Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) aday adayı olacak isimler belli olmaya başladı. CHP Parti Meclisi üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, 19 Kasım Pazar günü Süleymanpaşa ilçesinde merkez ofisini açarak, Tekirdağ Belediye Başkan aday adaylığını resmen açıklayacağını duyurdu.

Yüceer kimdir?

Candan Yüceer, 4 Mayıs 1973 tarihinde Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Ankara, Samsun, Çerkezköy ve Tekirdağ’da hekim olarak çalıştı. Çerkezköy CUMOK Kurucu Başkanlığı, Türkiye CUMOK Yönetim Kurulu Üyeliği, Çerkezköy Atatürkçü Düşünce Derneği Üyeliği ve Yöneticiliği, Kadınlar El Ele Derneği Üyeliği, Tabip Odası Üyeliği gibi görevlerde bulundu. 2011, 2015 ve 2018 yıllarında yapılan genel seçimlerde CHP’den Tekirdağ Milletvekili seçildi. CHP Kadın ve Çocuk Hakları İzleme ve İnceleme Komisyonu Başkanlığı, CHP Parti Meclisi Üyeliği, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanvekilliği gibi görevler yaptı. Madde bağımlılığı ile mücadele ve çocuk haklarına ilişkin çalışmalar yürüttü. Op. Dr.Kamil Yüceer ile evli olan Candan Yüceer, iki çocuk annesidir.

Yüceer neden aday adayı oldu?

Candan Yüceer, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerinde yer almayacağını ifade etmişti. Yüceer, Tekirdağ Belediye Başkan aday adaylığı ile ilgili olarak şunları söyledi:

TKP Merkez Komite Üyesi Alpaslan Savaş: Komünist Belediyecilikte Örnekler Artacak TKP Merkez Komite Üyesi Alpaslan Savaş: Komünist Belediyecilikte Örnekler Artacak

"Bu Davet Bizim! "Önce Tekirdağ” diyerek çıktığım bu yolda siyasi, mesleki, sosyal birikimimle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığımı örgütümle ve hemşehrilerimle paylaşacağım. Benim için büyük bir onur ve heyecan vesilesi olan bu günde sizleri yanımda görmek isterim."

Kaynak: HABER MERKEZİ