Dokuz Eylül Gazetesi'nden Mert Yasin Alpdündar'ın haberine göre; CHP Konak  Belediye Başkan aday adayı Özgür Kaplan, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ve Dokuz Eylül Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Macit Sefiloğlu'nu ziyaret etti. Ziyarette, Konak Belediye Başkan aday adayı olmasının sebeplerinden bahseden Kaplan, Konak'ta halka dokunmak için istediklerini ve projelerinin de buna yönelik olduğunu ifade etti. , İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ve Dokuz Eylül Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Macit Sefiloğlu ise Özgür Kaplan'a ziyareti için teşekkür etti. 

Dokuz Eylül Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Macit Sefiloğlu- Konak Belediye Başkanı aday adayı Özgür Kaplan

Cevdet Yılmaz, İzmir'de gençlerle buluştu Cevdet Yılmaz, İzmir'de gençlerle buluştu

ÖZGÜR KAPLAN KİMDİR?

Özgür Kaplan, İzmir'de doğmuş ve eğitim hayatına İzmir'de başlamıştır. Köy Enstitüsü kökenli bir babanın ve öğretmen bir annenin rehberliğinde, İzmir'in çeşitli okullarında eğitim almış ve üniversite eğitimini tamamlamıştır. Almanya'da akademik bir deneyim edinmiş ve ardından Türkiye'ye dönerek iş hayatına adım atmıştır.

Özgür Kaplan, eğitim sektöründe önemli bir rol üstlenmiş ve 670'den fazla kitabı yayımlayarak milyonlarca çocuğa ulaşmıştır. Bu kitaplar, çağdaş düşünceleri, özgürlükçü değerleri ve Atatürk ilkelerini içselleştiren, topluma değer katan eserlerdir. Ayrıca, Türkiye çapında Çocuk Edebiyatı ödüllerine de katkıda bulunmuş ve yazanların eserlerini yayımlayarak kültürel anlamda zengin bir mirasın oluşmasına katkı sağlamıştır.

İş yaşamında İzmir'in çeşitli kuruluşlarında üyeliklerde bulunan Kaplan, organize sanayi bölgelerinde yatırımcı ve girişimci olarak aktif bir rol oynamaktadır. Bu sayede bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayarak binlerce insana istihdam olanağı sunmuştur.

Konak Belediye Başkan aday adayı Özgür Kaplan

Kaynak: HABER MERKEZİ