Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları belirlendi. Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi ve İzmir ile ilçelerindeki adaylar netleşti. CHP İzmir Kiraz Belediye Başkanı adayı olarak Nasuh Coşkun seçildi. Peki, bu yeni aday kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir?

CHP Kiraz Belediye Başkan Adayı Nasuh Coşkun Kimdir?

CHP'nin İzmir Kiraz ilçesi için belirlediği belediye başkan adayı, 1976 yılında İzmir'in Kiraz ilçesinde dünyaya gelmiştir. Yerel halk tarafından tanınan bu isim, Kiraz'ın Yenişehir köyünden gelmektedir. İlkokulu köy okulunda tamamlayan Coşkun, eğitimini aldıktan sonra iş dünyasına atılmıştır. 2008 yılından beri ise Kiraz Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Nasuh Coşkun: Kökenleri ve İş Hayatı

Nasuh Coşkun'un kökenleri, Kiraz ilçesinin Yenişehir köyüne dayanmaktadır. Doğduğu topraklara olan bağlılığıyla bilinen Coşkun, ilkokul eğitimini köy okulunda tamamlamış ve ardından girişimci ruhuyla iş hayatına atılmıştır. Kiraz Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Coşkun, 16 yıldır bu önemli pozisyonda bulunmaktadır.

Enver Hoca kimdir? Enver Hoca kimdir?

CHP'nin Güçlü Adayı: Nasuh Coşkun

CHP'nin İzmir Kiraz Belediye Başkanı adayı olarak belirlediği Nasuh Coşkun, sadece kökenleriyle değil aynı zamanda uzun yıllara dayanan iş hayatındaki başarılarıyla da dikkat çekmektedir. Kiraz ilçesinin esnafını temsil eden Coşkun, kooperatif başkanlığı süresince bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ