Gökçe ADAR ÇUBUKÇUOĞLU- Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütü bugün sandık başına gitti. Fuar İzmir'de gerçekleşen 38. İzmir Olağan Kongre heyecanı sona erdi. Blok liste ile yapılan seçimlerde, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu kazandı. Şenol Aslanoğlu aldığı 412 oy ile güven tazelerken rakibi Şakir Başak 158 oyda kaldı. 

ASLANOĞLU: EL ELE, KOL KOLA SAHALARDA OLACAĞIZ!

Seçim zaferi sonrası kürsüye çıkarak konuşmasını gerçekleştiren Şenol Aslanoğlu, “ Değerli yol arkadaşlarım. 2 gündür demokrasi şöleni yaşıyoruz. CHP’nin  hiçbir kongresinin kaybedeni olmaz. Her zamanki gibi kongreler CHP güçlenerek çıkmıştır, kardeşlikle çıkmıştır. Yarından tezi yok biraz önce gördüğümüz gibi el ele omuz omuza sahalarda olacağız .30 ilçenin 30’unda ve Büyükşehir’de CHP bayrağını bir kez daha dalgalandıracağız! İki günü yaratan, kongreyi dizayn eden 30 ilçe başkanımıza koca bir alkış. İyi ki varsınız, iyi ki yoldaşımsınız" dedi.

CHP İzmir İl Kongresi'ne neler oldu?

LİSTELER BELLİ OLDU

 İşte o listeler: 

WhatsApp Image 2023-09-16 at 19.31.45 (1)

WhatsApp Image 2023-09-16 at 20.03.48

'BU YOL KILIÇDAROĞLU'NUN YOLUDUR'

Kongrenin açılış konuşmasını yapan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'ndan Kılıçdaroğlu mesajı geldi. Aslanoğlu, şu ifadeyi kullandı: "Parti mahalle süreciyle başlayan süreçte birbirimiz ile rakip değil çıtayı daha yukarı koymak için bir yarış içerisindeyiz. Biz bu kongrede, İzmir duruşuyla tüm Türkiye'ye bir mesaj verecek hem de yerel seçim öncesi gücümüze güç katacağız.  Bizden güç almak umudumuzu güç almak için güçlenecek ,kavga bekleyenleri hayal kırıklığı yaşatacağız. Bizler yerel seçimler için birlikte çalışmak için kol kola çalışmak için devam edeceğiz  Hedefimiz aynı daha yaşanan bir yer olsun. Adaletsizlik son bulsun istiyoruz. Gençlerimiz yarınlardan rakam oyunları ile emeklilerimizin emekler çalınmasın barış ve huzur hüküm sürsün istiyoruz bizlere öncülük eden sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yılmadan usanmadan umudumuzu yükselterek yeni bir yola çıkıyoruz bu yol Kemal Kılıçdaroğlu yolu bu yol Atatürk yoludur bugün bu yolda kendimize örgüte emanet edeceğiz. Kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum  kaybeden olmayacak bu kongrede kazanan halk partisi olacak. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi."

WhatsApp Image 2023-09-16 at 18.45.02

'8 AYDA ÇOK ÇALIŞTIK'

Bir kez daha 'aday' olarak kürsüye çıkan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, şu ifadeleri kullandı: "İzmir kuruluşun kurtuluşun şehridir. İlk kurşun atılanın şehridir. Bu şehir Kemal Kılıçdaroğlu'na 2 milyon oy vermiş  Recep Tayyip Erdoğan'a 1 milyon 20 bin oy fark atmış şehirdir. 28 Mayıs’tan sonra AKP ve yalakaları muhalef olana savaş başlattılar. Sadece bize değil, muhalefet  sese en ufak bir tahammülü yok. İftiralar ile bizi yıldıracaklarını sanıyorlar. Sizden korkan sizin gibi olsun. Bir gün mutlaka yeneceğiz. Bunu söyleyeceğiz. Sonra bin defa daha. Yürüyeceğiz çoğala çoğala. Biz mücadeleye devam edeceğiz. Mücadelenin bayrağını daha da yükselteceğiz. Sizden korkmuyoruz. Bu mücadeleri verme için çok çalışıyoruz. Göreve geleli, 8 ay oldu. 8 ayda 8 kez kendi iş yerime gitmedim Sahurlarda da biz vardık iftarda da gece taksi duraklarını gezdik bir günde 5-6 ilçede çalıştık. Seçim başladı bir tane günümüzü boş geçirmedik seçim bitti delege seçimi bin 250 mahallede seçimlerimi tamamladık."

'GENEL BAŞKAN SORUNU YOK'

Konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na destek veren Aslanoğlu, şöyle devam etti: "Partimizde yenileme şart. ama yenileme deyince genel başkanın yenilenmesini kastettiğimi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu partinin genel başkan sorunu yoktur bu partinin daha modern konuşmaya ihtiyacı vardır. Biz dimdik genel başkanımızın arkasındayız. Biz dimdik sayın başkanımızın Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasındayız. Şimdi en çok çalışanızım Kemal Kılıçdaroğlu’nu ayakta alkışlamaya davet ediyorum. Size hakkımız helaldir sayın başkanımız. " Aslanoğlu, konuşması arasında, CHP lideri Kılıçdaroğlu için ayakta alkış talep etti. Salondaki partililer, Kılıçdaroğlu'nu ayakta alkışladı."

WhatsApp Image 2023-09-16 at 18.45.04

'DEĞİŞİM BU ÇARKTAN BAŞLAMALI'

Aslanoğlu ardından konuşan Mehmet Şakir Başak da, şunları dile getirdi: "Yeni bir anlayış için yola çıktım. Değişim örgütün bu çarkından başlamalı. 22 yıldır bu iktidar bir yoksulluğu yarattı. Malesef iktidara benzer olduk bugün bu yaşadığımız kongrede 617 delegenin 67 tanesi bana imza verebildi. Bir anlayıştan söz etmek istiyorum. Bu bir tarihi kongre. Ben sokağı çok iyi biliyorum. Halkım. Bu halk 22 yıldır bu iktidarı seçiyorsa bir problem var. Biz gidemiyorsak, onlar kendilerini bizde göremiyorsa sorun bizde. Sokakta broşür dağıtarak biz onlara ulaşamıyoruz. İl başkanlığı nasıl yapılır onu göstermek istiyorum." diye konuştu. 

'BÜROKRASİ BASKI YAPTI'

Adayların konuşması öncesi söz alan Aytekin Tunus, CHP İzmir İl Başkanı Adaylığından vazgeçmek zorunda kaldığını söyledi. Tunus, şunları söyledi: "Size il başkan adayı olarak seslenmek isterdim zorlama, baskı bürokrasi ve belediyenin baskıları nedeniyle aday olamadım. Yeterli sayıya ulaştım malesef bu baskılardan dolayı aday olamadım süreç antidemokratik işletildi. Biz bu sürece böyle hazırlanamayız. Temas kurma şansımız elimizden alındı çok üzgünüm. Bu partinin emekçisiyim. Sokağa bakalım. Sokak ne diyor, tedbir alalım. Bunu başaracağımıza da yürekten inanıyoruz."

WhatsApp Image 2023-09-16 at 18.07.36

'İZMİR BAYRAĞI EN ÖNDE TAŞIYACAK'

Kongrede konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şunları söyledi: "İzmir, bu güçlü sesin yükseldiği ve yükseleceği tek yerdir. Hepimizin deniz feneridir. Çünkü şehrimizin genlerine sinmiş olan demokrasi ruhu. Bizim için demokrasi sadece beş yılda bir sandığa gitmekten ibaret bir rejim değildir. İzmir için demokrasi, bir yaşam biçimidir. Refahı demokrasiyle büyütmek bu şehrin mayasında var. Bu salon bu tarihi kongrede buluşan sizlersiniz. Hepimizin ortak gayretinin bu ülkeyi hak ettiği noktalara getirmek olduğunu çok iyi biliyorum. Türkiye Cumhuriyeti’ni payidar kılmak bizim ortak hikayemizdir. Birbirimize ne kadar bağlıysak o kadar güçlüyüz. Bunu çok iyi bildikleri için bizi bölmeye çalışan odaklar var ve daima olacak. Fakat ben bu salonun bu oyunlara gelmeyeceğini çok iyi görüyorum. Buradaki inanç ve kararlılık, İzmir’de çok daha başarılı işlere hep birlikte imza atacağımızı şimdiden müjdeliyor. İzmir’in Cumhuriyet Halk Partisi ayakta durduğu müddetçe bu ülkeyi duvarlar arasına sıkıştırmaya çalışanlar amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacak. İzmir her zaman bu mücadelede bayrağı en önde taşıyacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarıma, tüm delegelere ve göreve başladığı ilk günden beri en çalışkanımız, en dayanıklımız, en sabırlımız ve önderimiz Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bir asırlık Cumhuriyet mücadelemizin onurlu birer neferi oldukları için şükranlarımı sunuyorum."

WhatsApp Image 2023-09-16 at 12.30.43

GÜMRÜKÇÜ VE ASLANOĞLU'NA SLOGAN

Kongrede, Şenol Aslanoğlu ve Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’yü destekleyen üyeler arasında sloganlı atışma yaşandı. Aslanoğlu konuşurken, Gümrükçü'yü destekleyen üyelerin sloganları ile konuşması kesilen Aslanoğlu grubu sakinleştirmeye çalıştı. 

Çavuş katili tutuklandı Çavuş katili tutuklandı

Kaynak: Gökçe ADAR ÇUBUKÇUOĞLU