Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi'nde İzmir Belediye Başkan adayları belirlendi. İzmir'de belirlenen ilçe belediye başkanlarının 9'unda kadın adaylar ipi göğüsledi. Çeşme, Karşıyaka, Konak, Bornova, Karaburun, Foça, Kınık, Selçuk, Menemen'de CHP, yerel seçimlere kadın adaylarla katılıyor. İşte CHP'nin kadın adaylarına dair detaylar...

CHP İZMİR'İN KADIN ADAYLARI

Lâl Denizli: Çeşme Belediye Başkan Adayı

Çeşme Belediye Başkan Adayı Lâl Denizli, siyasete 32 yaşında atıldı. Urla Belediyesi için CHP'den belediye başkan aday adayı olan Denizli, 1999 yılında sadece 7 yaşındayken CHP kampanyasında yer aldı. Fransız Piyer Loti İlköğretim Okulu'ndan mezun olan Denizli, Odatv'de staj yaparak siyasal bilimler eğitimini tamamladı ve 2017'de Dela Event organizasyon şirketini kurdu.

Lal Denizli-2

Nilüfer Çınarlı Mutlu: Konak Belediye Başkan Adayı

Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Yunanistan mübadili bir ailenin kızı olarak Tire'de doğdu. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu olan Mutlu, Türk Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği'nde yöneticilik yaptı.

nilüfer çınarlı mutlu

Helil Kınay İnay: Karabağlar Belediye Başkan Adayı

Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay İnay, 1977 Uşak doğumlu bir orman mühendisi. Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Kınay, 23 yıl kamuda çevre mühendisi olarak görev yaptı ve TMMOB'da Çevre Mühendisler Odası Başkanlığı görevini üstlendi.

helil inay kınay-1

Filiz Ceritoğlu Sengel: Selçuk Belediye Başkan Adayı

Selçuk Belediye Başkan Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel, 1981 İzmir doğumlu bir hukuk fakültesi mezunu. 2014-2019 yılları arasında CHP Grup Başkanvekilliği İzmir Büyükşehir Meclisinde görev yaptı ve 2019 yerel seçimlerinde CHP Selçuk Belediye Başkanı oldu.

Filiz Ceritoğlu Sengel-1

Sema Bodur: Kınık Belediye Başkan Adayı

Kınık Belediye Başkan Adayı Sema Bodur, 1966 Kınık doğumlu. Bodur, ticari hayata genç yaşta atılarak uluslararası arenada şampiyonluklar elde etmiş bir antrenör. İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde müdürlük görevi yapmıştır.

Chp Kinik Belediye Baskan Adayi Sema Bodur 1

Behice Yıldız İşçimenler: Karşıyaka Belediye Başkan Adayı

Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Behice Yıldız İşçimenler Ünsal, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi İzmir 2. Bölge Bölgesi'nde 5. sıradan milletvekili adayıdır. İşletme Bölümü mezunu olan İşçimenler, çeşitli ticaret ve sanayi meslek odalarında kurucu üyedir.

Behice

Nurşen Balcı: Karaburun Belediye Başkan Adayı

Karaburun Belediye Başkan Adayı Nurşen Balcı, İzmir doğumlu ve Ege Üniversitesi Fen Fakültesi mezunu. 20 yıl boyunca Karşıyaka Belediyesi'nde görev alan Balcı, CHP'de çeşitli kademelerde görev almıştır.

Chp Izmir Karaburun Belediye Baskan Adayi Nursen Balci Kimdir Bizimyaka Kocaeli Haberleri

Saniye Bora Fıçı: Foça Belediye Başkan Adayı

Foça Belediye Başkan Adayı Saniye Bora Fıçı, 1967 Foça Gerenköy doğumlu. İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi ve TOBB Kadın Giriş İcra Kurulu Üyesi olan Fıçı, CHP'de İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

Saniye Bora Fici Kopyası

Deniz Karakurt: Menemen Belediye Başkan Adayı

Menemen Belediye Başkan Adayı Deniz Karakurt, 1975 İzmir doğumlu bir hukuk fakültesi mezunu. CHP Menemen Gençlik Kolları Başkanlığı, Menemen Belediye Meclis Üyeliği ve CHP Menemen Belediye Başkan vekilliği görevlerinde bulunmuştur.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İngiltere'de uluslararası yatırımcılarla bir araya geldi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İngiltere'de uluslararası yatırımcılarla bir araya geldi

Kaynak: HABER MERKEZİ