Lütfü Savaş: Meseleyi yüz yüze çözdük Lütfü Savaş: Meseleyi yüz yüze çözdük

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 81 il başkanını bir araya getiren "CHP İl Başkanları İstanbul Çalıştayı," 24 ila 26 Kasım tarihlerini kapsayan ikinci gününü tamamladı. Çalıştay, CHP Genel Başkan Yardımcıları Gökan Zeybek ve Ensar Aytekin'in açılış konuşmalarıyla başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis üyesi ve Başkan Danışmanı Emrah Şahan, Çalıştay'da İBB faaliyetleri üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Yeni Yönetim ve 81 İl Başkanının Görüşleri

Konuşmaların ardından 81 il başkanı, bölgesel masalara ayrıldı ve online sistem aracılığıyla kendilerine yöneltilen soruları yanıtladı. İl başkanları, "CHP yeni yönetimi" konusunu tartıştıkları ilk bölümde, 38. Olağan Büyük Kurultay'da seçilen CHP yeni yönetimiyle ilgili beklentilerini paylaştı. Ayrıca, parti politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yerel Seçimlere Dair Tartışmalar

Çalıştayın ikinci bölümü, "Yerel Seçimler" başlığı altında gerçekleşti. Bu bölümde, bölgelere özgü yerel seçim çalışmalarının nasıl yürütüleceği, farklı toplumsal grup ve seçmenlere nasıl ulaşılacağı gibi konular ele alındı. Çalıştay'ın son oturumu, iki bölümde ortaya çıkan görüş ve önerilerin değerlendirmesiyle sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ