9 EYLÜL- 9 EYLÜL-
CHP İzmir İl Başkanlığı'nın yerel seçimlere yönelik hazırlıkları kapsamında, il başkanlarının İstanbul'da gerçekleştirilecek 3 günlük bir kampa gireceği ve bu kampın 24-26 Kasım tarihleri arasında düzenleneceği de aktarıldı. Kampta, yerel seçim stratejileri ve aday belirleme süreçleri gibi konuların ele alınması bekleniyor.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında, 31 Mart 2024'teki yerel seçimlere yönelik çalışmalara ilişkin il yöneticilerine bilgi verdi. Toplantıda, CHP'ye ait olmayan ilçeler başta olmak üzere, ilçe başkanlarıyla görüşeceği ve belediye başkan adaylarının belirlenme yöntemine dair fikirlerini alacağı ifade edildi.

Aslanoğlu'nun, Aliağa, Kiraz, Bergama, Bayındır, Urla, Menemen ve Kınık ilçe başkanlarıyla görüşeceği ve belediye başkan adaylarının belirlenme yöntemini öğrenmek için fikirlerini alacağı belirtildi. Bu görüşmeler sonucunda Aslanoğlu, ilçe başkanlarının görüşlerini raporlaştırarak Genel Merkeze iletecek.

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan bu görüşmelerde Aslanoğlu'nun, belediye başkan adaylarını önseçim mi yoksa temayül yoklamasıyla mı belirlemek istediklerini öğrenmeye çalışacağı ifade edildi. Ayrıca, Aslanoğlu'nun, seçim sürecinde tüm ilçe başkanlarının ilçelerde görev alacağını ve çalışmalarını sürdüreceğini ifade ettiği belirtildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ