31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşmesi planlanan yerel seçimlere odaklandı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından açıklanan İzmir adayları arasında dikkat çeken isimlerden biri de CHP Gaziemir Belediye Başkan adayı Ünal Işık oldu. Peki, Ünal Işık kimdir?

CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Ünal Işık kimdir?

29 Ocak 2024 tarihinde kamuoyuna duyurulan Ünal Işık, 12 Kasım 1965 yılında Kars’ın Kağızman ilçesinin Yalnızağaç Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde tamamlayan Işık, ortaokul ve lise eğitimini 1983 yılında Kars'ta tamamladı. İş hayatına atıldıktan sonra dışarıdan okuyarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İş İdaresi bölümünden mezun olan Işık, 1985 yılında muhasebe alanında kariyerine başladı.

2005 yılında Serbest Mali Müşavir Belgesi’ni alan Işık, 2010 yılında kendi Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Bürosu’nu kurdu. Kamu Gözetim Kurumu Bağımsız Denetçi sertifikasına sahip olan Işık, özel sektörde çeşitli görevlerde bulunarak tecrübe kazandı.

Ferdi Akarnur kimdir? Ferdi Akarnur kaç yaşında, nereli? Ferdi Akarnur hangi dizi ve filmlerde oynadı? Ferdi Akarnur kimdir? Ferdi Akarnur kaç yaşında, nereli? Ferdi Akarnur hangi dizi ve filmlerde oynadı?

CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Ünal Işık siyasi kariyeri

2014 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nden Gaziemir Belediye Meclisi Üyesi seçilen Ünal Işık, 2014-2019 ve 2019-2024 dönemlerinde Gaziemir Belediye Meclisi'nde Grup Başkanvekilliği ve Plan ve Bütçe Komisyon Başkanlığı gibi önemli görevleri üstlendi. Aynı zamanda 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP'nin Gaziemir Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi.

Kaynak: HABER MERKEZİ