Seçimlere az bir süre kala, siyasi partiler adaylarını tanıtmaya devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Elazığ milletvekili adaylarından biri olan Gürsel Erol, bu süreçte dikkatleri üzerine çekti. Peki, Gürsel Erol kimdir? Hangi siyasi kariyere sahip?

Gürsel Erol-1

CHP Elazığ Milletvekili adayı Gürsel Erol kimdir?

Gürsel Erol, 1963 yılında Elazığ'da dünyaya geldi. Siyasi yaşamına ise üniversite yıllarında, 1988'de Sosyal Demokrat Halkçı Parti'nin Çankaya Gençlik Kolları'nda adım attı. Siyasete bu dönemde adım atmasının ardından Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı gibi önemli görevleri üstlendi. 1992'de SHP'nin ilk Gençlik Kolları Genel Başkanı oldu ve yaklaşık 60 ilde örgütlenmeyi başarıyla tamamladı.

Ahmet Türkoğlu kimdir? TPAO'ya atanan Ahmet Türkoğlu nereli, kaç yaşında? Ahmet Türkoğlu kimdir? TPAO'ya atanan Ahmet Türkoğlu nereli, kaç yaşında?

Siyasi Kariyerindeki Başarılar ve Unvanlar

1991'de SHP-DYP Hükümeti döneminde Elazığ İl Başkanı olarak atanmasıyla siyasi kariyeri hızla ilerledi. 1995 yılında Elazığ 1. Sıra Milletvekili adayı oldu ve bu süreçte çeşitli önemli görevlerde bulundu. SHP'nin en genç Gençlik Kolları Genel Başkanı, CHP'nin en genç İl Başkanı, dönemin en genç milletvekili adayı gibi unvanları kazandı. Aynı zamanda Tuncelililer Vakfı Genel Başkanı olarak da görev yaptı.

Erol'un Özel Yaşamı ve Kariyeri

Gürsel Erol, siyasi yaşamının yanı sıra iş hayatında da önemli başarılara imza attı. Tarihi yapıların restorasyonunda faaliyet gösteren şirketi, birçok kez Tarihi Kentler Birliği'nden “Yılın En Başarılı Restorasyonu Ödülü”nü aldı. Turizm sektöründe ise ülkemizin farklı tatil beldelerinde tesislerin ve tarihi yapıdaki butik otellerin işletmeciliğini sürdürmektedir.

Aile Yaşamı

Gürsel Erol, iki çocuk babasıdır ve özel yaşamını da siyasi ve iş yaşamıyla dengede sürdürmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ