Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) İzmir'in Beydağ ilçesinin yönetimi için aday gösterilen Şakir Başaran, daha önce CHP Beydağ İlçe Başkanı olarak görev yapmıştır. 2020 yılında bu göreve gelmiş olan Başaran, geçtiğimiz Haziran ayında istifasını sunarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Veteriner hekim olarak bilinen Şakir Başaran, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için Beydağ Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi.

CHP Beydağ Belediye Başkanı Adayı Şakir Başaran kimdir?

Şakir Başaran'ın siyasete adım atmasının ardından CHP Beydağ İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiş olmasına rağmen, ne kadar aktif bir şekilde bu görevi sürdürdüğü konusunda bilgi bulunmamaktadır. Ancak, 2020 yılında gelmiş olduğu ilçe başkanlığı görevinden, Haziran ayında istifa etmesi, Başaran'ın siyasi kariyerinde önemli bir dönemeç olmuştur.

31 Mart 2024 yerel seçimlerine sayılı günler kala, CHP tarafından Beydağ Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Şakir Başaran, ilçe sakinleri tarafından merakla bekleniyor. Veteriner hekim kimliği ve daha önceki ilçe başkanlığı deneyimi, Başaran'ı bu göreve layık gören CHP tarafından ön plana çıkarılmıştır.

Enver Hoca kimdir? Enver Hoca kimdir?

Kaynak: HABER MERKEZİ