Yağmur KARADAĞ-AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı 9 Eylül TV’de canlı yayınlanan Nihal Aşkın ile Siyaset Odası programına konuk oldu.

Konak’ta keyifli bir kampanya süreceği yürüttüklerini, bugüne kadar yaptıklarının yapacaklarının garantisi olduğunu ve gümbür gümbür kazanacaklarını ifade eden Ceyda Bölünmez Çankırı, “Konak’ta teşkilatlarımız, STK’lar, vatandaşlarımız birleşmiş durumda. Seçime hazırız. Konak’ımız kazanacak” dedi. 

“KONAK’TAKİ KADIN ADAYLAR STRATEJİ”

Rehber ve acentelere ilişkin kanun teklifi kabul edildi Rehber ve acentelere ilişkin kanun teklifi kabul edildi

Konak’a bir kadının elinin değeceğini ancak Konak’ta kadın adayların yarışından ziyade hizmetlerin yarışı olduğunu, bu durumun tesadüf değil bir strateji olduğunu söyleyen Bölünmez Çankırı, “Cumhurbaşkanımızın beni aday göstermesiyle biz bir irade ortaya koyduk. Benim aday olmamla birlikte diğer partiler tercihlerini belirledi. Eşit şartların olması istendi ancak biz yarışa cinsiyet açısından girmedik. Kadın kadının yurdudur mantığındayız. Görevlerin, mesleklerin cinsiyeti yok. İşinin ehli olması, işini severek yapması çok önemli” diye konuştu.

“ADAYLARIMIZI YAPAY ZEKA İLE SEÇMEDİK”

Büyükşehir içinde isminin geçtiğini ancak neden olmadığını sorgulamadığını ifade eden Bölünmez Çankırı, “Ciddi bir şekilde aday tercihleri yaptık. Adayları yapay zekâ ile seçmedik. Adayları belirlerken 2 yıllık bir süreç geçirdik. 2019’da başkanlar seçildikten sonra başkanların yıllara istinaden performanslarını çıkardık. Son 2 yıldır da devam edip etmeyeceklerini sorguladık. Olmadığımız ilçelerde de araştırmalarımı yaptık, adaylarımızı belirledik. İzmir adayımız Hamza Dağ da araştırma sonucunda belirlendi. Hamza bey 13 yıldır İzmir’de çalışıyor, Gençlik Kolları’ndan, teşkilatın içerisinden gelen, sevilen bir isim. Ben 6 yıldır sahayı adım adım, hiçbir şekilde boşluk bırakmadan, vatandaşın ve hatta CHP’nin belediye başkanlarından gelen talepleri bile yerine getirerek çalıştım. Hamza bey olmuş, ben olmuşum önemli değil. Aynı partiden, aynı mantalitede hizmet edecek insanlarız. Konak’ta güçlü bir şekilde Hamza Başkan ile çok güzel işler yapacağız inanıyoruz” dedi.

“BİR KONSER PARASIYLA 10 BİN KONUT YAPILIRDI”

Kentsel dönüşümün kendileri için çok önemli olduğunu, İzmir’in bir deprem bölgesi olduğunu ifade eden Bölünmez Çankırı, “30 Ekim’de 117 canımızı, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 50 bin canımızı kaybettik. Şu an bir deprem olsa İzmir’in sokaklarına girilemez. Hatay’dan daha kötü olur. Kentin yüzde 60 yapı stoğunun değişmesi lazım. Binalarda ada bazlı yerinde dönüşüm gerçekleştirilmeli. Bu açıdan bu konuyu ciddiye almamız gerek. Tarkan konserine 1 milyar TL verilmeseydi, burada 10 bin konut yapılırdı” diye konuştu. 

“SEÇİLMEZSEK KENTİN GENELİNDE ÇALIŞMA YAPILAMAZ”

Konak’ta vatandaşın altyapı, barınma, trafik gibi birçok sorunu olduğunu vurgulayan Bölünmez Çankırı, seçmenin bu seçimde sandıkta kendilerini seçeceklerine inandıklarını, İzmir’de ve Konak’ta problemlerin çözülemez hale geldiğini, 5 yıllık süreçte vatandaşın kendilerini seçmemesi durumunda aleyhe bir dönemin başlayacağını, kentin geneli anlamında siyasetin, çalışmaların yapılamaz hale geleceğini belirtti.

“KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK, GELİYOR GELMEKTE OLAN”

Günde 16 saat çalıştıklarını, yapacakları çok sayıda somut projelerinin bulunduğunu dile getiren Bölünmez Çankırı, her kesimi ziyaret ettiklerini, vatandaşların CHP’den bıktığını, artık oy vermeyeceklerini söylediklerini vurgulayan Bölünmez Çankırı, “Vatandaş ‘Sandıkta göstereceğiz’ diyor. Bu durum seçimin atmosferini gösteriyor. Karşı taraf hiçbir zaman bu kadar çalışmazdı. Herkes bizi takip edercesine adım adım çalışıyor. Korku salındı ancak korkunun ecele faydası yok. Geliyor gelmekte olan” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR, İLÇE VE DEVLET BİRLİKTE OLSUN”

Seçilmesi halinde gerçekleştireceği projelerinden de bahseden Bölünmez Çankırı, “Alsancak’taki altyapı problemini çözeceğiz. Konak, ‘Old Town’ın yaşadığı bir yer. Bu alanı canlı hale getireceğiz. Liman’da bir festival alanı yaratacağız. Alsancak’ta demiryolları hattını içeri çekerek bir alan oluşturacağız. Burada kültürel alanlar yaratacağız. Kültüpark’ta nostaljiyi yeniden yaşatacağız. Otopark sorununu çözeceğiz. Konak Pier’i marina yapacağız. Umarım bu projeleri hayata geçirmek bize kısmet olur. Elbette Büyükşehir’inde bu süreçte bizde olması lazım. Büyükşehir, ilçe ve devlet birlikte olsun diyoruz” dedi.

“KENT ESTETİĞİNİ DÜZELTECEĞİZ”

Roman vatandaşları çok sevdiğini, en doğal ve en samimi topluluklardan biri olduğunu dile getiren Bölünmez Çankırı, “Her Roman’a bir ev vereceğiz. Tepecik, Ege ve Hilal mahallesinde bu durumu gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızın en doğal haklarından olan barınma ve yaşam hakkını düzelteceğiz. Evlatlarımızın geleceği için, gençlik merkezi, kültür merkezi, dezavantajlı gruplar için fabrika kuracağız. Hem kent estetiğini düzelteceğiz hem de istihdama katılmalarını sağlayacağız” diye konuştu.

“HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIZ”

Konak seçmenini seçim günü sandığa gitmeleri için çağrıda bulunan Bölünmez Çankırı, “Herkes demokratik hakkını kullanmalı. Vatandaş karne notunu hak, adalet, hukuk, vicdanı göz önünde bulundurarak, asla ideoloji başlığı altında değil hizmet edecek kimse ona oy vermelerini istiyorum.  Tüm vatandaşlara eşit hizmet vereceğiz. Herkesin belediye başkanı olacağız. İzmir’in kalbi yeniden canlanacak. Kalp kanı pompalayınca nefes alacak. Bunun garantisi olarak İzmir’e merkezi hükümet olarak yaptığımız hizmetleri söyleyebilirim. 31 Mart’ta herkesin yüzü gülecek” dedi.  

Kaynak: Yağmur Karadağ