Survivor All Star 2024'te Finalistler Belli Oldu: Bir Zamanların Şampiyonu Yarışmaya Veda Etti! Survivor All Star 2024'te Finalistler Belli Oldu: Bir Zamanların Şampiyonu Yarışmaya Veda Etti!

Kıyı Hareketleri Dayanışma Ağı'na destek veren Burhaniye Çevre Platformu ve Burhaniye Halk İnisitiyafi üyeleri, Burhaniye Ören Plajı'nda bir araya geldi. Kıyıların halka kapatılmaması gerektiğini belirten çevreciler, 'Yaşam kıyıda, mücadele kıyıda, dayanışma kıyıda, hepimiz kıyıdayız', 'Havama, suyuma, toprağıma dokunma', 'Deniz bizim, kıyı bizim' yazılı pankartlar açıp sloganlar attı.

Kıyı Hareketleri Dayanışma Ağı adına açıklamayı okuyan Burhaniye Çevre Platformu'ndan Hatice Engin, kıyıların işgal edildiğini ve bu yüzden ekolojik dengenin bozulduğunu söyledi. Kıyıların herkese açık olduğunu anlatan Engin, kıyı işgallerine son verilmesini istedi. Burhaniye Halk İnisitiyafi'nden Selma Öztürk de kıyı hareketinin kıyıların işgalini önlemeye yönelik kurulduğunu ifade etti. Çevreciler, açıklamanın ardından dağıldı.

Kaynak: DHA