Gema Vakfı Genel Başkanı Şener Kilimcigöldelioglu, Florida Üniversitesi'nden Dr. Esen Momol ve İzmir Ziraat Odası Başkanı Hakan Çakıcı bugün "Su ve çevre kirliliğinin engellenebilmesi için uygulanacak eğitim ve öğretim programı" konulu bir basın toplantısı düzenledi.  Toplantıda, çevre ve su kirliliğinin önlenmesi için eğitim seferberliği başlatacaklarını ifade ettiler. 

Toplantıda, 28-30 Kasım 2022 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Gediz ve Ege Nehir Havzaları Sempozyumu'nda imzalanan ve İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi, Florida Üniversitesi ve Şener Kilimcigöldelioğlu başkanlığındaki GEMA Vakfı arasında "Su Kirliliğinin Önlenmesi"  hemen yürürlüğe sokulacağı belirtildi. 

İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK

Suların kirlendikten sonra gerçekleştirilen çabaların hiçbir sonuç vermediği konusunda hemfikir olan taraflar, bu anlaşma ile çiftçilerin eğitimesi konusunda iş birliği yapacak. 

Başta çiftçiler olmak üzere ilgili tüm bireylerin eğitilerek suyun kirlenmesinin en başından önlenmesinin amaçlandığını kaydeden Gema Vakfı Genel Başkanı Şener Kilimcigöldelioglu,
"Anlaşmaya göre çevre gönüllüleri ve gönüllü emeklilerden oluşan bir eğitim ordusu kuracağız, köylere ulaşılarak öncelikle çiftçileri eğiteceğiz"  dedi.

Kırmızı Kategoride Yer Alan 2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi! Kırmızı Kategoride Yer Alan 2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

Bu konuda Florida Üniversitesi'nin eğitim programlarından yararlanılacağını belirten Dr. Esen Momol ise konuşmasında, "Ayrıca bu projeye İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ve diğer üniversitelerin de katılmasını sağlayacağız" diye konuştu. 

Ziraat Odası Başkanı Hakan Çakıcı da yaptığı açıklamada, çevre kirliliğinin protestolar yerine hukuk yoluyla çözülmesi gerektiğini söyledi. Çakıcı "Çevre kirliliğinden zarar gören kim varsa bireysel olarak savcılığa suç duyurusunda bulunmalı" dedi. 

Kaynak: Haber Bülteni