Olay, dün saat 07.15 sıralarında Çeşme ilçesi açıklarında meydana geldi. İddiaya göre 13 göçmenin bulunduğu lastik bot, Alaçatı'daki Kleopatra Koyu'ndan denize açıldı. Lastik botla bir süre yol alan göçmenler, fırtına nedeniyle alabora oldu. Durumun bildirilmesi üzerine Çeşme Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, bölgede arama kurtarma çalışmaları başlattı. Ekiplerin havadan ve denizden yaptığı çalışmalar sonucunda iki göçmenin cansız bedenine ulaştı. Arama ve kurtarma çalışmalarını sürdüren ekipler, daha sonra üç göçmenin daha cansız bedenini buldu.

İzmir’de oto galeriyi kurşunlayan 4 kişi tutuklandı İzmir’de oto galeriyi kurşunlayan 4 kişi tutuklandı

Yaşanan facianın ardından konuya ilişkin geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında organizatör olduğu değerlendirilen şüpheliler A.T. ve Ş.C. gözaltına alındı. Şüphelilerin jandarmada işlemleri sürerken bugün bir göçmenin daha cansız bedenine ulaşılması sonucu ölü sayısı altıya yükseldi. Kayıp olan bir göçmen için arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler A.T. ve Ş.C., sevk edildikleri adliyede nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Kaynak: DHA