Çeşme ilçesi kırsal Germiyan Mahallesi yakınlarındaki makilikte, saat 14.30 sıralarında yangın çıktı. Alevler kısa sürede rüzgarın da etkisiyle yayıldı. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye 1 uçak, 1 helikopterle havadan, 7 arazöz, 1 su ikmal aracı ve orman işçileri sevk edildi. Ekipler, yangına havadan ve karadan müdahale ediyor. 

Bu arada Çeşme Belediyesi, vatandaşlara yardım çağrısında bulundu. Belediyeden yapılan açıklamada, "Germiyan ve Reisdere mahalleleri arasında çıkan yangına müdahale etmek için su tankeri olan vatandaşlarımızdan acil destek bekliyoruz. Yardımcı olabilecek vatandaşlarımızın en kısa sürede harekete geçmesini rica ederiz" denildi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: İzmir'in belediyelerinde İzmirli çalışan yok! Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: İzmir'in belediyelerinde İzmirli çalışan yok!

Öte yandan Urla ilçesinde, İzmir-Çeşme Otoyolu kenarındaki otluk alanda da yangın çıktı. Yangın nedeniyle İzmir'den Çeşme yönüne giden şerit, yaklaşık 20 dakika trafiğe kapatıldı. Ekiplerin müdahalesinin ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

Kaynak: DHA