Çeşme Belediyesi, 100. yıl kutlamalarını muhteşem bir kortejle taçlandırdı. Cumhuriyetin yüzüncü yıl kutlamaları kapsamında yapılan etkinlik, binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Yürüyüş, Musalla Mahallesi 16 Eylül Parkı'ndan başlayıp, Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu.

Çeşme'de 100. yıla yakışır cumhuriyet korteji6

Başkan M. Ekrem Oran, eşi Nuriş Oran ve oğlu Nazım Çetin Oran ile birlikte korteje katılarak, halkın sevincine ortak oldu. Meclis üyeleri ve muhtarlar da etkinlikte yer aldı. Yürüyüş boyunca, coşkuyu artıran marşlar eşliğinde bando gösterisi yapıldı. Çeşmeliler, balkonlarından bayraklar sallayarak bu anlamlı kutlamaya katkı sağladı.

Görkemli Açılış: Kent Belleği Müzesi

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Cumhuriyet kutlamaları kapsamında Çeşme'ye kazandırılan Kent Belleği Müzesi'ni görkemli bir açılışla hizmete sundu. Başkan Oran, "Bugünü 15 sene önce hayal etmiştim. Bu binayı Kent Belleği Müzesi olarak Çeşme'ye böyle bir günde kazandırmanın gururunu yaşıyorum" dedi.

THY'nin yeni yüzü 'Barbie' Margot Robbie THY'nin yeni yüzü 'Barbie' Margot Robbie

Vatandaşlar da müzeyi beğeniyle karşılayarak, bu anlamlı günde hatıra fotoğrafları çektirdi.

Dalyan'a Soğuk Hava Deposu Açıldı

Başkan Oran, Cumhuriyetin 100. yılında Dalyan'da Su Ürünleri Kooperatifleri tarafından kullanılacak olan Soğuk Hava Deposu'nun açılışını gerçekleştirdi. Oran, "Balıkçılarımıza hayırlı ve uğurlu olsun" ifadeleriyle açılışı gerçekleştirerek, önemli bir adımın daha atıldığını belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi