İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım, partisinin Ankara il başkanlığı binası önünde basın toplantısı düzenledi. Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın belediyecilik performansını ve şeffaflık söylemini sert bir dille eleştirdi.

Yıldırım, Yavaş’ın afiş, köprü ve maliyet gibi unsurlarla şeffaflık yaratmaya çalıştığını ancak bunun gerçek şeffaflık olmadığını savundu. Yıldırım, “Afiş asmakla, köprülere yazı yazmakla, maliyet belirtmekle şeffaflık olmaz. Köprünün üstünün maliyeti başka, asfaltının maliyeti başka, öbürünün maliyeti başka. Toplada yaz bakalım. Bir de kime, kaça verdin onu da söyle” dedi.

İzmir açıklarında 50 düzensiz göçmen yakalandı İzmir açıklarında 50 düzensiz göçmen yakalandı

Yıldırım’dan seçim stratejisi

Yıldırım, İYİ Parti’nin Ankara’da belediye başkanlığını kazanacağına inandığını belirterek, seçim stratejisini de açıkladı. Yıldırım, “Her birimiz CHP’ye oy veren seçmenimizden bir tane oy alacağız. Bir tane de AK Parti’den alacağız. Seçim bizim, matematiği de bu kadar basit. Hiç kimse zorlamasın” dedi.

Yıldırım, Ankara’ya bambaşka bir belediyecilik anlayışı getireceklerini de iddia etti. Yıldırım, “Ankara’yı hak ettiği yere taşıyacağız. Ankara’yı yaşanabilir, modern, yeşil, kültürlü, sosyal, demokratik, katılımcı, şeffaf ve hesap verebilir bir kent yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: AA