Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu yarışma programlarından biri olan Çarkıfelek, yeni sunucusu Cem Davran ile geri dönüyor. Peki, Cem Davran’la Çarkıfelek yarışması ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda başlıyor? İşte merak edilen tüm detaylar.

Çarkıfelek yarışması nedir?

Çarkıfelek, 1975 yılında ABD’de başlayan ve Türkiye’de de aynı yıl TRT 1’de yayınlanmaya başlayan bir yarışma programıdır. Yarışmada, çarkı çevirerek harf alıp, belirlenen kategoriye göre bir kelime veya cümle bulmaya çalışan üç yarışmacı yer alır. Yarışmacılar, doğru tahmin ettikleri harfler kadar para kazanır. Yarışma, birçok farklı kanalda ve sunucuyla devam etmiş, son olarak 2020 yılında Kanal D’de Emre Karayel’in sunumuyla ekranlara gelmiştir[1][1].

Cem Davran kimdir?

Cem Davran, 1961 yılında İstanbul’da doğan bir oyuncu, sunucu ve yönetmendir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Davran, birçok tiyatro, sinema ve televizyon yapımında rol almıştır. Ayrıca, birçok yarışma, talk show ve eğlence programının da sunuculuğunu yapmıştır.En son 2019 yılında Star TV’de yayınlanan “Bir Zamanlar Çukurova” dizisinde rol alan Davran, şimdi de Çarkıfelek yarışmasının yeni sunucusu olarak karşımıza çıkacak.

Sinan Akçıl'dan konserde etek giyen Bartu Küçükçağlayan'a tepki çeken yorum Sinan Akçıl'dan konserde etek giyen Bartu Küçükçağlayan'a tepki çeken yorum

Cem Davran’la Çarkıfelek yarışması ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda başlıyor?

Cem Davran’la Çarkıfelek yarışması, 28 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 20.00’de TV8 ekranlarında başlayacak. Yarışma, hafta içi her gün aynı saatte yayınlanacak. Yarışmaya katılmak isteyenler, TV8’in resmi internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak şanslarını deneyebilecek.

Cem Davran’la Çarkıfelek yarışmasında neler olacak?

Cem Davran’la Çarkıfelek yarışmasında, klasik format korunacak ancak bazı yenilikler de olacak. Yarışmada, çarkın üzerindeki ödüller artacak, yeni jokerler eklenecek ve yarışmacılar daha fazla para kazanma şansı yakalayacak. Ayrıca, yarışmada ünlü konuklar da yer alacak ve Cem Davran’ın esprili sunumuyla eğlenceli anlar yaşanacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ