Cansu Canan Özgen: Maden Mühendisinden Haber Sunucusuna

Cansu Canan Özgen, Türk televizyon ve haber sunucusu. 23 Eylül 1989’da İstanbul’da doğan Özgen, Bayrampaşa Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünü bitiren Özgen, staj döneminde kömür madeninde çalıştı. Spikerlik ve sunuculuk eğitimi alan Özgen, Beşiktaş TV’de kariyerine başladı. Habertürk’te gece spikerliği yapan Özgen, daha sonra Öteki Gündem ve Gündem Dışı programlarını sundu. Özgen, evli ve Beşiktaş taraftarıdır.

Cansu Canan Özgen’in Eğitim Hayatı

Cansu Canan Özgen, 23 Eylül 1989’da İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Bayrampaşa Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Üniversite sınavında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünü kazandı. Özgen, üniversite eğitimi sırasında staj döneminde beş hafta boyunca Zonguldak’ta bir kömür madenine girip işçilerle yeraltında çalıştı. Bu deneyim, Özgen’in hayatında önemli bir yere sahiptir. Özgen, maden mühendisliği bölümünden 2012 yılında mezun oldu.

Cansu Canan Özgen’in Medya Kariyeri

Cansu Canan Özgen, üniversite eğitimi sırasında spikerlik ve sunuculuk yapmaya ilgi duydu. Can Gürzap ve Arsen Gürzapolan’ın kurduğu Dialog İletişim Spikerlik-Sunuculuk kursuna katıldı. Kursu başarıyla bitiren Özgen, stajyer olarak Beşiktaş TV’ye gitti. Özgen, Beşiktaş taraftarı olduğu için bu kanalda çalışmaktan mutluluk duydu. Özgen, Beşiktaş TV’de spor programları sundu ve röportajlar yaptı. Özgen, uzun süre Beşiktaş TV’de çalıştıktan sonra, 2012 yılında Habertürk’e geçti. Habertürk’te gece spikerliği yapan Özgen, geceleri haber sunup sabah okula gitti. Özgen, Habertürk’te Öteki Gündem programının sunuculuğunu da yaptı. Özgen, 2016 yılında Habertürk’ten ayrıldı. Özgen, şu anda Gündem Dışı programını sunmaya devam ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ