9 EYLÜL- Sosyal medya fenomenleri Nihal Candan ve Bahar Candan, suç örgütü üyeliği, dolandırıcılık, ve kara para aklama suçlamalarıyla tutuklanarak kamuoyunun dikkatini çekti. Bu olayın ardından, Candan kardeşlerin babası Hakan Candan'ın sosyal medya paylaşımları gündeme damgasını vurdu ve tepkilerle karşılaştı. Tepkilerin artması sonucunda Hakan Candan'ın hesabını kapattığı belirlendi.

Nihal Candan ve Bahar Candan, moda programlarıyla tanınan isimler olarak biliniyordu, ancak suçlamalar nedeniyle tutuklandılar. Tutuklama süreciyle birlikte, Candan kardeşlerin babası Hakan Candan da yeniden gündeme geldi. Hakan Candan, 2014 yerel seçimlerinde AKP'den Karaman Belediye Başkanlığı için aday adayı olmasına rağmen aday gösterilmemişti.

Trafikte uyuyakalan ehliyetsiz sürücüye 4 bin 64 TL ceza kesildi Trafikte uyuyakalan ehliyetsiz sürücüye 4 bin 64 TL ceza kesildi

Hakan Candan'ın sosyal medya paylaşımları, özellikle Erdoğan'a yönelik yaptığı açıklamalarla dikkat çekmiş, ayrıca şarkıcı Gülşen'in tutuklanması için çağrıda bulunmuş ve oyuncu Merve Dizdar'ı hedef almıştı. Bu paylaşımların gündeme gelmesi üzerine Hakan Candan'ın hesabını kapattığı gözlendi.

Kaynak: HABER MERKEZİ