Sosyal medya fenomenleri Nihal Candan ve Bahar Candan’ın kara para aklama iddiasıyla gözaltına alınması, ailenin geçmişine dair merak uyandırdı. Candan kardeşlerin babaları Hakan Candan’ın, 2023 yılında yapılan yerel seçimler öncesinde AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı olduğu ortaya çıktı.

Yepyeni Gülben seyirci karşısında Yepyeni Gülben seyirci karşısında

F-_7sJ9WwAApCEu

Hakan Candan kimdir?

Hakan Candan, bir üniversitede Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yardımcı doçent olarak görev yapıyor. Candan, 2023 yılında AK Parti’den İstanbul 2. Bölge’den milletvekili aday adayı olmuştu1. Ancak aday gösterilmemişti. Candan, daha sonra 2023 yerel seçimlerinde de AK Parti’den İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu. Ancak yine aday gösterilmemişti.

F-_7gnyXkAAtCR7

Candan kardeşler neden gözaltına alındı?

Nihal Candan ve Bahar Candan kardeşler, 14 Kasım 2023 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında kara para aklama suçlamasıyla gözaltına alındı.Soruşturmada, Candan kardeşlerin, Sazan Sarmalı adlı yöntemi kullanarak çok sayıda kişiyi dolandıran bir suç örgütüne üye oldukları iddia edildi. Suç örgütünün liderinin ise Nihal Candan’ın sevgilisi olduğu öne sürüldü. Candan kardeşlerin, sosyal medyada lüks hayatlarını sergileyerek, örgütün gizli kasası olarak görev yaptıkları ileri sürüldü.

F-_7pLRXQAEJFXR

Candan kardeşlerin gözaltına alınması, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Candan kardeşlerin, İşte Benim Stilim adlı yarışma programıyla tanındığı ve milyonlarca takipçisi olduğu belirtildi. Candan kardeşlerin, gözaltına alınmadan önce son paylaşımlarında, “Hayat güzel” yazdıkları görüldü.

Kaynak: haber merkezi