Can Atalay, yarın görülecek olan Çorlu Tren Katliamı davası için bir çağrıda bulundu. Atalay, “Bu dava, sadece hukuki bir süreç değil, aynı zamanda bir vicdan meselesidir” dedi.

Gezi Davası ve Can Atalay

Gezi Davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan ve TİP’ten Hatay milletvekili seçilmesine rağmen vekilliği düşürülen Can Atalay, Tekirdağ Çorlu’da 25 kişinin yaşamını yitirdiği Çorlu Tren Katliamı’nın karar duruşması öncesi bir çağrıda bulundu.

Kesim öncesi hayvana işkence ettiler! Kesim öncesi hayvana işkence ettiler!

Atalay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu dava, sadece hukuki bir süreç değil, aynı zamanda bir vicdan meselesidir” dedi.

Atalay’ın Çağrısı

Atalay’ın çağrısı şöyle: "Yarın, 25 Nisan 2024'te saat 09:30'da, Çorlu Halk Eğitim Merkezi'nde Çorlu Tren Katliamı davasının karar duruşması görülecek. Bu dava, sadece hukuki bir süreç değil, aynı zamanda bir vicdan meselesidir.

2018 yılında gerçekleşen bu katliamda hayatını kaybedenlerin ailelerinin acılarını duymak ve adalet taleplerine destek vermek hepimizin yurttaşlık görevi olmalıdır. Ancak bir arada olursak sosyal cinayetlerin gerçek sorumlularının yargılanması ve benzer felaketlerin bir daha yaşanmaması mümkün. Unutmayalım ki bu sadece bir dava değil, aynı zamanda bir vicdan meselesidir."

Çorlu Tren Katliamı Davası

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018’de meydana gelen ve 7’si çocuk 25 kişinin hayatını kaybettiği, 300’den fazla kişinin yaralandığı tren faciasına ilişkin davanın karar duruşması yarın yapılacak. Duruşma yarın saat 09.30’da başlayacak.

Editör: Utku Çelik