Çağla Şıkel uzun yıllar model, oyuncu ve sunucu olarak başarılı kariyerini sürdüren nadide isimlerdendir. Güzel isim hakkında hayranları özel hayatı dahil bir çok sorunun cevabını merak ediyor. İşte başarılı isim hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Çağla Şıkel Kimdir?

Model, oyuncu ve sunucu Çağla Şıkel ülkemizin en önemli modelleri arasında yer almaktadır. Son yıllarda oyuncu ve sunucu olarak ta bir çok başarılı projenin altına imzasını atmıştır. 2 Ocak 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ünlü isim, eğitim öğrenim hayatına ilk olarak İstanbul’da 1985-1989 arası Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulunda başlamıştır.

Berna isminde bir ablası vardır.

İlkokul eğitiminde iken İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda bale eğitimi almıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Ortaokul ve Lise eğitimini tamamlamış son olarak aynı üniversitede Lisans yapmış 1999 yılında mezun olmuştur.

Küçük yaşlarda en büyük hayali balerin olmaktı. Hayallerine ulaşmak için annesini peşinden sürükleyen bir çocukluğa sahipti. Kendisini o yıllarda bir şekilde İstanbul, Bakırköy’de bale kursuna yazdırmıştır. Daha sonra, Mimar Sinan Üniversitesi ve Atatürk Kültür Merkezi serüveni ile eğitim hayatına devam etmiştir.

Çağla Şıkel Nereli?

Anne tarafından Adana, baba tarafından ise aslen Kars Azerbaycan Türklerindendir. Baba ismi Hüseyin Şıkel, anne ismi ise Asuman Şıkel’dir.

Çağla Şıkel Boyu? Kaç Yaşında?

Çağla Şıkel 43 yaşında ve 1.80 boyundadır. Kilosu 58, burcu ise oğlaktır. Resmi instagram hesabı @caglasikel ‘in günümüz itibariyle 4,2milyon civarında takipçisi bulunuyor. Ülkemizin tescilli güzellerindendir.

Manisa'da MASKİ'den yağmur suyu ızgaraları temizliği Manisa'da MASKİ'den yağmur suyu ızgaraları temizliği

Sosyal medya dünyasında da başarılı kariyerini sürdürmektedir. Resmi youtube video kanalında içerik üretmektedir. @caglasikel kullanıcı isimli youtube video kanalında günümüz itibariyle 1,28milyon civarında abonesi bulunuyor.

Çağla Şıkel Evlimi? Eşi Kim? Çocukları

Çağla Şıkel 2008 yılında sanatçı Emre Altuğ ile evlenmiş ancak evliliği 2015 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Kuzey Altuğ ve Uzay Tuncer Altuğ isimli 2 çocuğu vardır.