Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı olan Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) İzmir 1 Nolu Yürütme Kurulu, 26 Ocak Perşembe günü saat 9:00'da İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları ile sendikanın arasında gerçekleştirilen ilk toplu iş sözleşme görüşmesinde, mevcut ulaşım kartlarına aylık 176 ön kontör yüklenmesi kabul edildiğini duyurdu. Açıklamada, toplu iş sözleşme taslağındaki diğer maddelere ilişkin görüşmelerin de devam edeceği belirtildi.

Toplu iş sözleşmesi taslağında, mevcut 4 bin 560 TL olan Sosyal Denge Tazminatı'nın 8 bin 500 TL'ye yükseltilmesi ve yılda 5 defa ödenen bin 500 TL'lik ikramiyenin sayısının 6'ya çıkarılması, tutarının ise 3 bin TL'ye yükseltilmesi talep edildi.


Tüm Bel-Sen İzmir 1 Nolu Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları ile Sendika arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşme görüşmelerinde, mevcut ulaşım kartlarına aylık 176 ön kontör yüklenmesinin kabul edildiği belirtildi. Ancak, toplu iş sözleşme taslağındaki maddi talepler konusunda İdare tarafından sunulan zam oranının ciddiyetten uzak olduğu ifade edildi.

2022 yılında TÜİK'e göre enflasyonun yüzde 64,27 ve bağımsız kuruluş ENAG'a göre enflasyonun yüzde 137.55 olarak gerçekleştiği bir tabloda, İdare tarafından sunulan yüzde 30 zam teklifinin ciddiyetten uzak olduğunu belirttiler.

Sünger Kent'in ilk hasadı Bademler'e Sünger Kent'in ilk hasadı Bademler'e

TİS için için bütün emekçileri mücadeleye davet eden Tüm Bel-Sen İzmir 1 Nolu Yürütme Kurulu, sürece ilişkin tüm gelişmeleri kendi web sitelerinden duyuracaklarını, bunlar dışında bilgilere itimat edilmemesi gerektiğini vurguladı.