ESHOT Genel Müdür Yardımcısı Eser Atak, Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptığını duyurdu. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için TİP’in İzmir’deki adaylarından biri olmayı hedefleyen Atak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Çocuklarımızın geleceği için, insanca yaşamak için mücadele etme zamanı” dedi.

Atak'ın açıklaması şöyle:

Dönüşüm ve kalıcı değişim istiyorsak, bunu yasa koyucular, sivil insiyatifler ve yurttaşlar olarak hep birlikte yapacağız. Ya hep beraber uyanacağız, ya da hep beraber içinde bulunduğumuz karanlığı daha da derinleştireceğiz.

Sadece nefes alıp verdiğimiz bir hayat değil, yetenek ve becerilerimizi kullanabildiğimiz,hayallerimizi gerçekleştirebileceğimiz bir gelecek için mücadele edeceğiz. Eşit, adil ve özgür bir düzende eğitimi, bilimi, emeği arkamıza alıp hep beraber İNATLAŞARAK kazanacağız.

Bu karanlık dönemin utanma duygusunu yitirmiş sorumlularını hep beraber tarihe gömeceğiz!

YSK Başkanı'ndan yeni açıklama YSK Başkanı'ndan yeni açıklama

Atak, 1995 yılında Gazi Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun oldu. Başbakanlık Özürlüler İdaresi, Çankaya Belediyesi ve Konak Belediyesi’nde çeşitli görevlerde bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı yapan Atak, ESHOT Genel Müdür Yardımcılığı görevindeydi.

Atak, yerel yönetimler, kent siyaseti, kentsel ulaşım, erişilebilirlik, yaya hakları ve şehir planlama gibi konularda uzmanlaştığını belirtiyor. TMMOB Şehir Plancıları Odası’nda da aktif olarak yer alan Atak, TİP’in eşitlikçi, adil ve özgür bir düzen için mücadele eden bir parti olduğunu vurguluyor.

Atak’tan sonra diğer istifalar da geldi

Milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin son başvuru günü olan 2 Mart’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden dört isim daha görevlerinden ayrıldı. ESHOT Genel Müdür Yardımcısı Eser Atak’ın yanı sıra ESHOT Teftiş Kurulu Başkanı Turgay Bozoğlu, İZDOĞA Genel Müdürü Ahmet Yücel ve İZTEK Genel Müdürü Nihal Ağca da milletvekili aday adaylığı için istifa etti.

Bu isimlerden Bozoğlu’nun CHP’den aday adaylığı başvurusu yaptığı öğrenildi. Yücel ve Ağca’nın hangi partiden aday olacakları ise henüz belli değil.

İstifa eden isimlerin yerine yeni atamalar yapılması bekleniyor.