DOKUZ EYLÜL - İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki bazı şirketlerde yönetim kurulu üyeleri ve genel müdürler değiştiği bildirildi. Ancak İZBETON, İZFAŞ ve İZELMAN gibi belediyenin önemli şirketlerinin yönetim kurulu başkanları ve genel müdürleri aynı kaldı.

CHP'li milletvekili Zeynep Altıok Ege Şehir Yapı Planlama'nın yeni yönetim kurulu üyesi oldu. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in danışmanları arasında yer alan bilim insanı Doç. Dr. Serhan Ada da İZELMAN yönetim kurulu üyesi olarak atandı. UNESCO, Ada'yı Venedik Bölge Bürosu'na atamıştı.

İZDOĞA'nın yeni genel müdürü Özkan Baturu oldu.

İZENERJİ Genel Müdürü Celal Ergi, İZULAŞ yönetim kurulu üyesi olarak atandı. 

Grand Plaza Genel Müdürü Hasan İkat ise aynı şirkete yönetim kurulu başkanı olarak ataması gerçekleşti. 

İkat'ın yerine kimin geleceği bilinmiyor.

İZTEK genel müdürü Nihal Ağca, İYİ Parti kontenjanından görev yaptığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı oldu. 

Alaşehir'de GES'e geçici kabul Alaşehir'de GES'e geçici kabul

Soyer'in Ağca'nın yerine atama yapması bekleniyor.

Diğer yandan, diğer şirketlerin genel müdürleri ve yönetim kurulu üyelerinde değişiklik olabileceği ifade edildi. 

İZULAŞ yönetim kurulu üyeliği için Hakan Kılıç'ın yerine Fen İşleri Daire Başkanı Hamdi Ziya Aydın getirildi. 

Ege Şehir Yapı Planlama yönetim kurulu üyeleri Ali Deman Güler ve Zeliha Demirel'in görevleri sona ererken, yerlerine CHP İzmir eski milletvekili Zeynep Altıok ve daire başkanı Kemal Kılıç getirildi. 

İZDENİZ yönetim kurulu üyesi Aktan Akarsu'nun görevi sona erdi ve yerine Serdar Sadi getirildi. 

İYİ Parti kontenjanından İZDOĞA A.Ş. Genel Müdürü olan Ersagun Yücel, milletvekili aday adaylığı için istifa etti,  yerine Özkan Baturu getirildi. 

Son olarak, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümünden Serhan Ada, İZELMAN yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.