Park içerisinde kafeterya, basketbol sahası, sokak oyunları alanı, çocuk oyun alanları, piknik alanları, bisiklet parkuru ve yaya yürüyüş yolları bulunuyor. Park, bölge sakinlerinin yeni buluşma noktası olacak.

Otobüsü durduran şoför, göbek attı Otobüsü durduran şoför, göbek attı

Park içerisinde yer alan Gençlik Merkezi'nde ise aynı anda 50 kişinin yararlanabileceği kütüphane, ücretsiz internet ve ikramlarla gençlere konforlu ve güvenli bir ortamda ders çalışma imkanı sunuluyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Yıldırım ilçesindeki yeşil alan miktarını artırmak için yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Aktaş, "Aşık Veysel Parkı'yla bitmiyor. Üst tarafta makineler çalışmaya devam ediyor. 300 dönümlük bir alan daha geliyor. Onu da Ocak sonu gibi bitirmiş olacağız. Yine bitmiyor. Uludağ eteklerine dayanan 311 dönümlük bir alanımız daha önümüzdeki yıl yapılacak. Toplamda 643 dönümlük bu alan, iddia ediyorum hem Yıldırım'ın hem de Bursa'nın çekim merkezi olacak. Kent Ormanı'nın içinde büfeler, spor alanları, çocuk oyun alanları, piknik alanları, bisiklet parkurları, yaya yürüyüş yolları, servis yolları ve 600 araçlık otopark bulunacak. Daha önceden 253 dönümlük Vakıf Bera Kent Parkı'nın açılışını yaptık. Yine Hacivat Parkı'nı ilçeye kazandırdık. 257 bin metrekarelik Gökdere Millet Bahçesi'nde de çalışmalar sona geldi" dedi.

Kaynak: BÜLTEN