Bursaspor taraftarı, yaşanan sportif ve yönetimsel sıkıntılar nedeniyle yönetimi protesto etmek için Özlüce Tesisleri'nde bir araya geldi. Yaklaşık 700 kişinin toplandığı protesto eyleminde sloganlar atan taraftarlar, yönetimi istifaya çağırdı.

Polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı protestoda taraftarlar adına açıklama yapan Teksas Bursasporlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğ Toker, bugün burada Bursaspor'u şahsi hırsları yüzünden 'Ölüme götüren' yönetime 'dur' demek için toplandıklarını belirtti.

Recep Günay'ın kongrede göreve şaibeli şekilde geldiğini iddia eden Toker, "Tam beş aydır kulübe kaos ve ayrışmadan başka bir şey vermeyen, camianın tümü ile inatlaşmayı marifet sanan, kardeşi kardeşe kırdıran, şehirde tek bir kişi ve kurumun ciddiye almadığı, yaptıkları, yapamadıkları ve söylemleri ile Bursasporluların başını öne eğdiren, seneler sürecek davaları saçmalıklarına zırh yapmaya çalışan, insanları kulüpten soğutan, stattan uzaklaştıran, bu güzelim tesisleri kahvehaneye çeviren, Vakıfköy'ü menajerlerin güdümüne teslim eden, kendi eksik ve yanlışlarını reddedip gencecik, pırıl pırıl oyuncularımızı günah keçisi ilan eden, kısmi ödemelerle çözülebilecek sorunu çözemeyip göz göre göre kulübe -3 puan cezası gelmesine sebep olan, kulübü adeta imha etmeye gelmiş gibi hızla uçuruma sürükleyen bu yönetim, artık ömrünü tamamlamıştır" ifadelerini kullandı.

"ZAMANINDA İBRAHİM YAZICI'YA YAPTIKLARI İHANETİ ŞİMDİ TÜM BURSA'YA YAPIYORLAR"

Yönetimin en kısa zamanda istifa etmesi gerektiğini belirten Ertuğ Toker, "İstifa, önlerindeki tek yoldur. Bir dağılır, bin geliriz. Eşiyle, çocuğuyla buraya gelmiş insanları engellemeye çalışarak da bundan kaçamayacaklar. Belediye başkanlarından biz taraftarına, basınından kulüp personeline, futbolcularımızdan iş adamlarına kadar herkes bunlardan illallah etmiş durumda. Bir boşluktan faydalanıp 'Vakit kazandırıp bırakacağız' diyerek oturdukları koltuklarına yapışmış, geçmişte rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı'ya yaptıkları ihaneti şimdi tüm Bursa'ya yapıyorlar" diye konuştu.

"İÇLERİNDE BİR GRAM BURSASPOR SEVDASI VARSA KOLTUKLARINI TERK ETSİNLER"

Yönetime seslenen Toker, "Buradan, tesislerin önünden söylüyoruz. Hâlâ içlerinde bir gram Bursaspor sevdası varsa, bu kentte insan içine çıkacak yüzleri olsun istiyorlarsa vakit kaybetmeden koltuklarını terk etsinler. İstifaları ile kulübün önündeki ilk engel kalkacak, daha güçlü, saygın ve aklı başında bir yönetimle de yeni ve güzel bir sayfa açılacaktır. Herkes bilmeli ki Bursaspor, eli/kalbi temiz Bursasporlularındır. Mevki, makam ve sermaye sahibi samimi Bursasporlular da kötülerinden yüz bin kat fazla iyiye sahip bu camiaya ve bu köklü kulübe sahip çıkacak, meşaleyi yakacaktır. Güzel günlere hep birlikte bu inanç ve kararlılıkla yürüyeceğiz" şeklinde konuştu.

ÇBK Mersin farklı kazandı ÇBK Mersin farklı kazandı

Taraftarlar, açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.

Kaynak: DHA