Buca metrosu için kritik hamle tamam! Buca metrosu için kritik hamle tamam!

9 EYLÜL- Buca Belediyesi, Betontaş Kapalı Pazaryeri'nde düzenlenecek olan Antika ve 2.El Pazarı için başvuruları almaya başladı.

Buca Belediyesi, Antika ve 2.El Pazarı'nda aksesuarlardan plaklara, kültür sanat ürünlerinden baskılı yayınlara kadar geniş bir yelpazede antika ürünleri sergilemeye hazırlanıyor. Belediye, Betontaş Pazaryeri'nde gerçekleşecek olan bu etkinlik için başvuruları şimdiden almaya başladı.

Buca Belediyesi'nin bu girişimiyle, kullanılmış ancak iyi durumda olan ürünlerin tekrar kullanılarak değer kazanması hedefleniyor. Pazarda sergilenecek ürünler, ziyaretçilere geçmişe yönelik unutulmaya yüz tutmuş, toplumun ortak hafızasında iz bırakan ürünleri bir arada görme fırsatı sunacak. Ayrıca, el işi dantel, boncuk ve benzeri ürünlerin de satılacağı tezgahlar yer alacak.

Belediye tarafından yapılan açıklamada, pazarda satış yapacak olanların kayıt altına alınacağı ve Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne başvurarak ön kayıt yaptırmaları gerektiği belirtildi. İlgilenenlerin bilgi almak için 0 232 439 10 10 (Dahili 1277) numaralı telefon hattını arayabilecekleri ifade edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ