Sinemaseverler bu hafta komedi, animasyon, aksiyon ve korku türlerinde 6 yeni filmle buluşacak. Üçü yerli olmak üzere vizyona girecek filmler arasında Fransız yapımı “Özel Bir Hediye”, Belçika-Fransa-İtalya ortak yapımı “Sekiz Dağ”, yerli komedi “Kestik Babacım”, Japon animasyonu “Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba-To the Swordsmith Village” ve yerli korku filmleri “Gerçek Cinler 2” ile “Motelde Katliam” yer alıyor.

Atatürk’ün en sevdiği şiir olan Tevfik Fikret’in Ferda'sı dijital platformlarda  Atatürk’ün en sevdiği şiir olan Tevfik Fikret’in Ferda'sı dijital platformlarda 

Sosyal sınıf farklılıklarının komik yansıması: Özel Bir Hediye

Fransız yapımı “Özel Bir Hediye”, yönetmen James Huth’un imzasını taşıyor. Filmde, Jamel Debbouze, Daniel Auteuil ve Alice Belaidi başrolleri paylaşıyor. Filmde, Paris’in toplu konutlarında yaşayan Sami adlı gece bekçisinin hayatı, Fransa’nın en zengin adamının oğlu Alexandre’nin doğum günü hediyesi olarak onu seçmesiyle değişir. Sosyal sınıf farklılıklarının komik bir şekilde yansıtıldığı filmde, Sami’nin ailesi ve komşuları da işin içine girer.

Alp dağlarında iki arkadaşın hayat hikayesi: Sekiz Dağ

Belçika-Fransa-İtalya ortak yapımı olan “Sekiz Dağ”, Paolo Cognetti’nin aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı. Felix van Groeningen ile Charlotte Vandermeersch’nin yönettiği filmde, Alp dağlarının muhteşem doğasında büyüyen Pietro ile Bruno’nun dostlukları anlatılıyor. Alessandro Borghi, Luca Marinelli, Filippo Timi ile Cristiano Sassella’nın rol aldığı filmde, iki arkadaşın çocukluktan yetişkinliğe kadar yaşadıkları maceralar ve karşılaştıkları zorluklar gösteriliyor.

Bir aşk filmi çekmeye çalışan üç dostun maceraları: Kestik Babacım

Yerli komedi türündeki “Kestik Babacım”, günlük yaşamlarında sıkı dost olan yönetmen, senarist ve aktör üçlüsünün, bir aşk filmi çekmek için verdiği mücadeleyi konu alıyor. Atakan Şatıroğlu’nun yönettiği filmin başrollerinde Erman Erbek, Yağmur Sevgi Koysal, Ceyhun Tutal ve Berkay Berkman yer alıyor. Filmin konusu ise şöyle: “Üç arkadaş bir aşk filmi çekmek için yola çıkarlar ancak işler hiç de planladıkları gibi gitmez. Çünkü onların hayatları da bir aşk filminden farksızdır.”

Japon animasyonu ve yerli korku filmleri de vizyonda

Japon yapımı animasyon film “Demon SlayerKimetsu No Yaiba-To the Swordsmith Village”, Haruo Sotozaki’nin yönetmenliğinde izleyiciyle buluşuyor. Filmde, Tanjiro Kamado adlı genç bir kılıç ustasının maceraları anlatılıyor.

Onur Aldoğan’ın yönettiği yerli korku filmi “Gerçek Cinler 2” ise Gizem Noyan, Lara Fandaklı, Onur Aldoğan ile Sinan Taşkan’ın başrolünde olduğu bir cin vakası üzerine kurulu.

Murat Kuşçu ve Feyza Aydın Kılıç’ın yönettiği yerli korku filmi “Motelde Katliam” ise bir grup arkadaşın başına gelen korkunç olayları konu alıyor.