Tıp Fakültesi öğrencilerinin ilk stetoskopu Sağlık Sen’den Tıp Fakültesi öğrencilerinin ilk stetoskopu Sağlık Sen’den

Kıyafet ve ayakkabı dolaplarında zaman zaman kötü kokular oluşur. Bu kötü kokuları bertaraf etmek için ise çeşitli yöntemler bulunur. En etkili koku giderme yöntemi ise boş kavanozlardan geçer. İşte boş kavanozla koku giderme yöntemi…

Dolaplarınızı Mis Gibi Kokutacak Basit Yöntem

Temizlik sırasında en çok dikkat edilen yerler kokuya elverişli olan noktalardır. Genellikle kapalı kapakların ardında oluşan küf kokusu, çoğu kişi için can sıkıcı bir durumdur. Her ne kadar düzenli olarak temizleniyor olsa da kokular tamamıyla yok olmaz. İşte tam bu noktada bunca zaman uyguladığınız tüm yöntemleri rafa kaldırarak mis kokular yayacak bu yöntem vazgeçilmeziniz olacak.

Boş Kavanozlarınızı Değerlendirin

Mutfakta kalan boş kavanozlar ile uygulayacağınız bu yöntem kötü kokudan eser bırakmayacak. Kavanozun içerisine ondan bir çay bardağı ekleyin neler oluyor görün. Mutfakta öylesine duran boş kavanozlarınız dolaplarınızı mis gibi kokutacak. Onca temizliğe rağmen bir türlü geçmeyen o kokuları bertaraf etmek için boş bir kavanoza kaya tuzu ve yumuşatıcı eklemekten geçiyormuş.

Kaya Tuzu ve Yumuşatıcı İkilisi

Mis kokuları dolaplarınıza hapsetmek için ilk olarak mutfakta bulunan boş bir kavanoza ihtiyacınız olacak. Aldığınız kavanozun dışarıya hoş kokular verebilmesi için kapağını kesici bir aletle bolca delin sonrasında kavanozun içerisine bir çay bardağı kaya tuzu ve üzerine biraz yumuşatıcı ekleyin. Yumuşatıcı yerine hoşunuza giden farklı esanslar da ekleyebilirsiniz. Daha sonrasında delik olan kapağı kapatarak kokmasından şikayetçi olduğunuz dolaplara yerleştirin ve kötü koku nasıl anında kayboluyor görün.

Kaynak: haber merkezi