Cemil Tugay Samsun’da Cemil Tugay Samsun’da

Bornova Belediyesi, Ata'mızın mirasını yaşatmak ve çocukların milli bayramları kutlama geleneğini sürdürmek için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda düzenlenecek Bornova Uçurtma Şenliği'nde çocuklar, DJ performansı, sihirbaz ve kukla gösterileri, bubble show ve Bornova Belediyesi Çocuk Korosu konseri gibi birbirinden eğlenceli etkinliklerle keyifli vakit geçirecekler.

Bornova'da 23 Nisan Coşkuyla Kutlanacak

Bornova Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı geleneksel olarak kutlamaya devam ediyor. Bu yıl da Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda düzenlenecek Bornova Uçurtma Şenliği'nde çocuklar ve aileler bir araya gelerek keyifli bir gün geçirecek.

Renkli Etkinlikler Çocukları Bekliyor

23 Nisan Salı günü saat 15.00'te başlayacak şenlikte, Amfi Tiyatro önünde kurulacak sahnede DJ performansı, sihirbaz ve kukla gösterileri, bubble show ve Bornova Belediyesi Çocuk Korosu konseri gibi birbirinden eğlenceli etkinlikler çocuklar ile buluşacak.

Ücretsiz Uçurtma ve Eğlenceli Oyunlar

Şenlikte çocuklar için ücretsiz uçurtma dağıtımı yapılacak. Ayrıca, şişme oyuncaklar, yüz boyama standları ve çeşitli oyun alanları da katılımcıları bekliyor olacak. Atölye etkinlikleri ve çocuklar için özel ikramlar da hazırlanmış durumda.

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki Tüm Halkı Davet Ediyor

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, tüm Bornova halkını bu özel etkinliğe davet ederek şunları söyledi:

“Ata’mızın ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözüyle yola çıkarak, çocuklarımızın egemenlik bilincini ve milli bayramları kutlama kültürünü geleceğe taşımak için bu tür etkinlikleri düzenliyoruz. Bu yıl da Bornova Geleneksel Uçurtma Şenliği’nde bir araya gelerek gökyüzünü bayrağımızın rengine boyayacağız. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve büyük bir coşkuyla bu özel günü kutlayacağız.”

Editör: Utku Çelik