Manisa'nın 5 ilçesine birden otogar müjdesi! Manisa'nın 5 ilçesine birden otogar müjdesi!

9 EYLÜL- Bornova Belediyesi, ilçedeki yol sorununu çözme amacıyla kurduğu Asfalt Üretim Tesisi ile başlattığı büyük yol yenileme çalışmalarına 2023 yılında da hız kesmeden devam ediyor. 2022'de 41 bin ton asfalt üretimi gerçekleştirilen ve yol yenileme çalışmalarına odaklanan Bornova Belediyesi, 2023 yılı içinde 60 bin ton asfalt üretti. İki yıl içinde toplamda 101 bin ton asfalt üretilerek 72 kilometre yol, serim ve yama çalışmalarıyla yenilendi.

İlçede mahalle mahalle yol yenileme çalışmalarına odaklanan belediye ekipleri, kış mevsimi için çalışmalarını hızlandırdı. Ekim ve Kasım aylarında Pınarbaşı, Evka 4, Karacaoğlan, Mevlana ve Yeşilova Mahallelerinde asfalt serim ve yama çalışmalarını sürdüren ekipler, Aralık ayında Doğanlar ve Karacaoğlan Mahallelerinde de çalışmalara devam edecek.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, ulaşım konforunu ve kalitesini arttırmak için çalışmaları hızlandırdıklarını belirterek, "Kış ayları başlamadan önce çalışmalarımızı arttırdık. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendiriyor ve ihtiyaç analizi doğrultusunda en çok sorun yaşanan yollara öncelik veriyoruz. Ekiplerimizin yaptığı planlamalar doğrultusunda diğer kurumlarla da yapılan işbirliği ile bu çalışmaları yürütmek istiyoruz" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ