Bornova Belediyesi, tarım alanında faaliyet gösteren çiftçileri sevindiren bir projeye imza attı. Hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı Eğridere Mahallesi'nde yaşayan çiftçilerin talepleri doğrultusunda gübre desteği sağlandı. Belediyenin Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmada, Kurban Bayramı öncesi temizlik faaliyetlerinde toplanan doğal hayvan gübreleri değerlendirilerek tarla ve bahçelere dağıtıldı.

Bayraklı'da Metruk Binada Yangın Çıktı Bayraklı'da Metruk Binada Yangın Çıktı

Üreticiler Destekten Memnun

Gübre desteğinden faydalanan yerel üreticiler Kadriye Özbek ve Ahmet Karabaş ile Eğridere Mahallesi Muhtarı Turgut Karabaş, Bornova Belediyesi'ne ve Belediye Başkanı Ömer Eşki'ye teşekkürlerini iletti. Muhtar Karabaş, belediyenin bu tür desteklerinin yerel üreticiler için büyük önem arz ettiğini vurguladı. Karabaş, doğal gübrenin üretim maliyetlerini düşürerek verimliliği artırdığını ifade etti.

Bornova Belediyesi Yerel Kalkınmayı Destekliyor

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki ise yaptığı açıklamada, 12 eski köy yerleşkesine sahip olan Bornova'nın yerel üreticilerine destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Eşki, belediye olarak tohumdan fidana, gübreden ilaçlamaya kadar pek çok alanda üreticilerin yanında olduklarını dile getirdi. Belediye Başkanı, asıl hedeflerinin yerelde kalkınmayı teşvik etmek ve çiftçilerin daha verimli ve sürdürülebilir tarım yapabilmeleri için katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Editör: Utku Çelik