Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Bolu'da saat 13.55'te 4,8 büyüklüğünde depremin meydana geldiğini bildirdi.

AFAD'ın aktardığı bilgiye göre Bolu Merkez'de büyüklüğü 4.8 olan sarsıntı kaydedildi.

Evrim Alasya kimdir, kaç yaşında, nereli? Hangi dizi ve filmlerde oynadı? Evrim Alasya kimdir, kaç yaşında, nereli? Hangi dizi ve filmlerde oynadı?

Depremin 8,13 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Bolu'daki deprem İstanbul, Sakarya, Ankara ve Düzce'de de hissedildi.

Bolu Valiliği, depreme ilişkin yaptığı açıklamada, "İlimizde saat 13:55'de 4.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası tüm ekiplerimiz sahada tarama çalışmalarına ivedilikle başlamış olup şuana kadar resmi makamlara iletilen herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Depremi hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

DÜZCE VALİSİ: EĞİTİME BUGÜNLÜK ARA VERDİK

Düzce Valisi Cevdet Atay da Bolu'da meydana gelen depremin Düzce'de de hissedildiğini dile getirerek, "Panikleyerek korkan çocuklarımızı evlerine gönderiyoruz. Okullarda eğitime bugünlük ara verdik" diye konuştu.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

AFAD Başkanı Yunus Sezer ise, "Bolu ilimizde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki #deprem sonrasında, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Bölgedeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım" dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da şunları söyledi: "Bolu’da saat 13.55’de meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında, aldığımız ilk bilgilere göre an itibarı ile herhangi bir olumsuzluk yaşanmamıştır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

İSTANBUL VALİSİ: OLUMSUZ DURUM İHBARI ALINMADI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Bolu'da meydana gelen 4.8 büyüklüğünde deprem nedeniyle İstanbul'da herhangi bir olumsuz durum ihbarı alınmadığını bildirdi.

Vali Yerlikaya, Twitter'dan yaptığı açıklamada, saat 13.55'te Bolu merkezli, AFAD verilerine göre 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini kaydederek, "Deprem nedeniyle İstanbul'da herhangi bir olumsuz durum ihbarı alınmamıştır. Allah, ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun" ifadelerini kullandı.