Bu projenin bir parçası olarak Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, "Kadın Sığınma Evi'ndeki kadınlarımıza her konuda destek oluyoruz. Onları manevi olarak da desteklememiz gerekiyordu. Pozitif olarak motive etmek için patili dostlarımızdan oraya 3 tane sahiplendirdik. Bundan sonra değişik projelerimizde hep birlikte olacağız." dedi.

belediye_sokak_hayvanlarini_sahiplendiriyor_4

Yavru köpekleri teslim alan Bodrum Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şenay Yılmaz ise, "Biz bugün 4 tane yavruyu sahiplendik. Şiddete maruz kalan çocuklar ve kadınlarla beraber olacaklar. Biz biliyoruz ki şiddete maruz kalan çocuklar ve kadınlar hayvanlarla birlikte hem iyileşiyorlar hem de patili dostlarımız için aile ortamı oluyor. Bundan sonraki amacımız Sığınma Evi'ndeki kadınları ve çocukları daha çok patili dostlarımızla bir araya getirmek." dedi.

Selçuk'ta gaziler günü anması Selçuk'ta gaziler günü anması

Projeye destek veren Kent Konseyi üyesi İnci Kutay da şunları söyledi: "Tabii ki barınakta yuva bekleyen köpeklerimizin birer yuvaya kavuşması bizi çok mutlu etti. Bu iki taraf için de olumlu olacak diye düşünüyorum. Hem kadın sığınma evinde geçici sürede olsa barınmaya gelmiş insanlar için hem de yuva bekleyen yavrular için faydalı olduğunu düşünüyoruz."

belediye_sokak_hayvanlarini_sahiplendiriyor_2

Sokak hayvanlarının sahiplenilmesi, toplumun dayanışmasını ve şiddet mağdurlarının iyileşme sürecini destekleyen önemli bir adımdır. Bu projenin devam etmesi ve daha fazla insanın hayvanlarla bir araya gelerek destek bulması umut verici bir gelişmedir.

Kaynak: BÜLTEN