Borsa İstanbul'da işlem gören BIST 100 endeksi, güne etkileyici bir yüzde 0,44'lük artışla 7.601,37 puan seviyesinden başladı. Açılışta, BIST 100 endeksi önceki kapanışa göre 33,07 puanlık bir artış yaşayarak yüzde 0,44'lük bir değer kazanç elde etti ve 7.601,37 puana ulaştı.

Bankacılık ve Holding Endeksleri Artışla Başladı

Bankacılık endeksi yüzde 0,24, holding endeksi ise yüzde 0,28'lik bir artış kaydetti. Tüm sektör endeksleri yükselirken, en fazla kazancı yüzde 2,32'lik artışla bilişim sektörü elde etti.

Spotify'da işçi kıyımı: Bin 500 kişi işten çıkarılacak! Spotify'da işçi kıyımı: Bin 500 kişi işten çıkarılacak!

Dünkü Değer Kaybının Ardından Yükseliş

Borsa İstanbul'da dün satıcılı bir seyir izlenirken, BIST 100 endeksi günü yüzde 2,61'lik bir değer kaybıyla 7.568,30 puan seviyesinden tamamlamıştı.

Küresel Piyasalarda Temkinli Bekleyiş

Analistler, küresel pay piyasalarında, ABD'de bugün açıklanacak enflasyon verileri öncesinde temkinli bir seyir izlendiğini belirtiyor. Ayrıca, bugün Fed yetkililerinin sözlü yönlendirmelerinin yatırımcıların odağında olduğunu ifade ediyorlar.

Fed'in Para Politikalarındaki Belirsizlik Etkisini Sürdürüyor

ABD Merkez Bankası'nın enflasyonla mücadele konusundaki "şahin" para politikalarına devam edip etmeyeceğine ilişkin belirsizlik, fiyatlamalardaki önemini koruyor. Analistler, faizlerin ne kadar süre yüksek seviyelerde kalacağına dair soru işaretlerinin de varlığını sürdürdüğünü belirtiyor.

Gündemde Yurt İçi ve Yurt Dışı Veriler Var

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Almanya ve Avro Bölgesinde ZEW beklenti endeksleri, Avro Bölgesinde büyüme, ABD'de enflasyon verileri yanı sıra İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının takip edileceğini ifade ediyorlar. Teknik açıdan, BIST 100 endeksinde 7.500 ve 7.420 seviyelerinin destek, 7.650 ve 7.770 puanın direnç konumunda olduğunu kaydediyorlar.

Kaynak: AA