Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, beraberindeki heyetle birlikte Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da İnönü Üniversitesi yanında bulunan konteynerkentte depremzedelerle iftar yaptı.

İftar programında depremzedelere hitap eden Bakan Ersoy, Türkiye'nin tarihin en büyük afeti yaşadığını dile getirerek, "Çok büyük yıkımlar oldu, büyük acılar duyduk ama çok şükür bugün burada hep beraber Ramazan'ımızın ilk gününde orucumuzu hep beraber açıyoruz. Biz, millet olarak çok güçlü bir milletiz ve bunu her afetten sonra her zorlu sınavdan sonra görüyoruz. İnşallah bu afeti de el ele, omuz omuza vererek atlatacağız" dedi.

Hakan Fidan, ilk temasını yaptı Hakan Fidan, ilk temasını yaptı

Yapımına başlanan kalıcı konutların bir yıl içerisinde hak sahiplerine teslim edileceğine değinen Bakan Ersoy, şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kalıcı konutlarınızı inşasını tamamlayıp inşallah bir dahaki bayramda ve bir dahaki Ramazan'da iftarlarımızı sizin kalıcı konutlarınızda hep beraber açacağız. O yüzden bütün gayretimizi, bütün konsantrasyonumuzu devlet olarak buraya verdik. Bu süreci atlatana kadar hep sizlerle birlikte olacağız, sizleri yalnız bırakmayacağız. El birliğiyle, omuz omuza vererek bu süreci hep birlikte atlatacağız."

FOTOĞRAFLI