Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 6 aylık üretici enflasyonu verilerini açıkladıktan sonra akaryakıtın yanı sıra alkollü içkiler ve tütün ürünlerindeki özel tüketim vergisi (ÖTV) tutarlarının da artırıldığını duyurdu. Özellikle sigara ve alkollü içkilerdeki fiyat artışları, vatandaşların cebini daha da zorluyor.

Akaryakıt Fiyatlarına İlk Zam Geldi

TÜİK’in açıkladığı enflasyon verilerinin ardından önce akaryakıt fiyatlarına zam geldi. Yüksek enflasyon oranları, akaryakıtın litre fiyatını artırdı ve sürücülerin yakıt masraflarını artırdı.

Sigara ve Alkollü İçkilere Peş Peşe Zam

ÖTV artışının ardından sigara ve alkollü içkilere de peş peşe zam geldi. Vatandaşlar, sigara ve içki alışverişlerinde daha fazla ödeme yapmak zorunda kaldı. Beylerbeyi rakı grubu da fiyat artışına gitti.

Kısırkaya Plajı'nda 1 kişi boğuldu; 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor Kısırkaya Plajı'nda 1 kişi boğuldu; 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor

Beylerbeyi Rakı Grubunda 70’lik Rakının Fiyatı Bin 250 TL

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından zamlı listeyi paylaştı. Beylerbeyi rakı grubunun bir serisinde 70’lik rakının fiyatı bin 250 TL olarak belirlendi.

Editör: Kazim Bozkurt