Salihli Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayan davanın ilk duruşmasına maktul Yeşim Akbaş'ın yakınları, taraf avukatları ve tutuklu sanık D.Y. katıldı. "Kadına karşı kasten öldürme" ve "kamu görevine ait araç ve gereçleri suçta kullanma" suçlamaları yöneltilen D.Y., savunmasında Akbaş'ın psikolojik sorunları nedeniyle tedavi gördüğünü ve intihara meyilli olduğunu ileri sürerek kadını kendisinin öldürmediğini iddia etti.

Dövdüğü eşi hayatını kaybetti Dövdüğü eşi hayatını kaybetti

Yeşim Akbaş'ın ailesinin avukatları ise sanığın maktulün psikolojik sorunları olduğu iddialarının doğru olmadığını öne sürerek Adli Tıp raporuna göre merminin giriş ve çıkış açıları nedeniyle olayın intihar olmasının mümkün görünmediğini savundu.

Mahkeme başkanı, kadının ölümüne neden olan merminin vücuda giriş ve çıkış noktasıyla ilgili ayrıntılı raporun ilgili kurumdan talep edilmesine, maktulün psikolojik sorunları olup olmadığına yönelik hastane kayıtlarının araştırılmasına ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Duruşma sonrası adliye önünde açıklama yapan Yeşim Akbaş’ın annesi Aysun Akbaş; kızının maddi sıkıntısının bulunmadığını, hayat dolu bir insan olduğunu ve sanığın kızı hakkında iftira attığını iddia etti.

Kaynak: AA