Türkiye’de yaşanan ekonomik krizden dolayı birçok teknoloji firması zarar etmeye başladı. Bu firmalardan biri olan teknoloji devi Sony’nin son zamanlarda Türkiye pazarından çekileceğine dair söylentiler bulunuyordu. Birçok ürün grubu bulunan Sony’nin artık Türkiye’de televizyon ve kulaklık gibi ürün gruplarını satmayacağı öne sürülüyor. İnceleme.co’dan Mert Yamak’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım bu iddiaları güçlendirdi.

Yamak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sony’nin Türkiye’den çekileceği bir süredir konuşuluyordu. Aldığım net bir duyuma göre Sony, kamera grubu hariç Türkiye ofisini kapama kararı aldı. Şirket artık diğer ürün gruplarına (TV, kulaklık, konsol vb) TR pazarında olmayacak.”

Ayrıca bugün Sony Türkiye çalışanları bir e-posta ile durumdan haberdar edildiği iddia edildi.

Sony'nin Türkiye'den çekilmesinin en büyük sorununun tedarik kaynaklarından kaynaklandığı düşünülüyor. Ayrıca, kur dalgalanmasının da neden olduğu söyleniyor. Sony'nin televizyon ve kulaklık gibi ürünlerinin satışının durdurulması beklenirken, kamera ürünlerine odaklanması planlandığı belirtildi.

SONY ARTIK TÜRKİYE’DE SATILMAYACAK MI

Sony'nin Türkiye pazarından ayrılması durumunda, ürünlerin satılıp satılmayacağı konusunda birçok insan merak ediyor. Muhtemelen ürünler Türkiye'de satılmaya devam edecek, ancak dağıtıcılar ve ithalatçılar tarafından garantili olarak satılacak. PlayStation yönünde ise, dijital hizmet vermeye devam edecek hizmetleri, PlayStation Plus gibi hizmetleri devam edecektir.

SONY'DEN AÇIKLAMA

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye'den %100 çıkacağı haberleri doğruyu yansıtmamaktadır. TV ve ses sistemleri dışında kalan hizmetlerin yanı sıra, satış sonrası ve müşteri hizmetleri konusunda da hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir."