İstanbul Eyüpsultan Rami Mahallesi Havuzbaşı Sokak'taki bir evden kötü kokular gelmesi ve 3 çocuğun evde yalnız olduğu ihbarı üzerine polis ekipleri Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleriyle birlikte harekete geçti. Ekiplerin kontrol ettiği evde R.S.(7), E.C.S (4) ve U.S (3) isimli çocukların çöp dolu ve lağım kokusu olan evde yalnız olduğu belirlendi. Çocukların çöp dolu evde çıplak bir şekilde bulunması üzerine; kıyafet giydirilerek Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Hastanedeki kontroller sonucu sağlık durumlarının iyi olduğu belirlenen çocuklar, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce koruma altına alındı.

AFAD'dan nakdi destek hakkında açıklama AFAD'dan nakdi destek hakkında açıklama

Ebeveynler adli kontrol şartıyla serbest 

Çocukların anne ve babasına ulaşan polis ekipleri, annenin yaklaşık 1 ay önce evi terk ettiğini babanın ise eve zaman zaman geldiğini tespit etti. Eyüpsultan Aile İçi Büro Amirliği'nde işlemleri tamamlanan baba Ahmet S. ve anne Merve S. daha sonra adliyeye sevk edildi. İfadeleri alınan anne ve baba, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"Kendileri çıkartıyor"

Sözcü gazetesinin haberine göre ifadesi alınan babanın çocukların evde çıplak bulunmasına ilişkin, “Sokakta işe yarayan şeyleri topluyoruz, çocukların üzerini giydiriyoruz ama kendileri çıkarıyor” dediği öğrenildi.